Úvod > Co chcete dělat? > Design Hotel Sax v Praze
Design Hotel Sax v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Design Hotel Sax v Praze

Životní styl
Vintage Design Hotel Sax v Praze vyzařuje ducha české umělecké galerie. Užijte si eleganci a styl padesátých, šedesátých a sedmdesátých let uvnitř hotelu, když se vrátíte z obdivování středověkých mistrovských děl architektury města.
Vintage Design Hotel Sax je díky svému umístění hned pod Pražským hradem a díky svému osobitému stylu správným místem pro hosty, kteří chtějí poznat Prahu v jedinečném světle.

Hotel je doslova poklad umělecké práce designerů. Naleznete zde značnou a cennou sbírku exklusivních retro kousků. Byly dokončeny díky spolupráci s galeriemi a skrz nákupy na mezinárodních událostech – od nábytku a tapet, přes nádobí a porcelán až po obrazy, světla a dokonce sanitární keramiku. I když většina sběratelů svoje sbírky před veřejností ukrývá, v Hotelu Sax jste jimi obklopeni. Některé jsou vystaveny v hotelových chodbách, většina z nich je stále funkční a používá se ve společných prostorech či v pokojích pro hosty.

Interiér restaurace, vstupní haly a chodeb je pečlivě navržen s důrazem na komfort a funkčnost. Přestávky na kávu si můžete užít v nerušených zákoutích hotelových chodeb nebo při prohlížení střech domků Malé Strany z terasy.

Designový nábytek a předměty v pokojích i ve veřejných prostorách jsou většinou restaurované originály význačných umělců své doby. V jednom pokoji vás překvapí warholovské motivy 60. let, ve druhém objevíte designové tvary Colaniho, jinde vás osloví Eames či Guzinni. Do hotelu Sax můžete zavítat třeba několikrát, ale nikdy nebudete bydlet ve stejném pokoji. Tedy, nebudete-li si to přát.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019