Úvod > Co chcete dělat? > Cyklostezka Peklo – Náchod – Hronov – Žďárky
Letní sporty

Cyklostezka Peklo – Náchod – Hronov – Žďárky

Cyklostezka spojuje údolí Peklo s Náchodem, Velkým Poříčím, Hronovem a poslední úsek vede do obce Žďárky. Celá trasa měří 20 km.
Známé výletní místo s Jurkovičovou výletní restaurací je výchozím bodem cyklotras do Náchoda, Nového Města nad Metují, Dobrošova a Nového Hrádku. Cyklostezka do Náchoda vede hluboko zařezaným údolím řeky Metuje. V náchodské části Běloves můžete ochutnat z prameníku výbornou minerální vodu IDA nebo třeba navštívit opodál stojící Běloveský pevnostní skanzen. Z Náchoda pak dál proti proudu Metuje dojedete po cyklostezce až do Hronova.

Hronově lze navštívit Jiráskův rodný domek a spisovatelovo muzeum. Komu se nechce vracet stejnou trasou zpět, ten se může vydat z Hronova přes obec Žďárky do polské osady Pstrąźna, ve které můžete navštívit skanzen lidových staveb nebo si v místních sádkách chytit pstruha, kterého vám ihned připraví. Zpátky do Čech se dostanete přes upravené lázeňské městečko Kudowa-Zdrój.

Úsek do obce Žďárky byl vybudován roku 2021 a nabízí skvělý povrch. Je dlouhý cca 3 km a navazuje na 17km trasu z Pekla. Dohromady tedy má 20 km. Do polského Pstrąźna je to ještě dalších 5 km.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 22. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Bor v Kladském pomezí

Penzion Bor v Kladském pomezí

Náchod, Královéhradecko
Hotel Bonato v Náchodě

Hotel Bonato v Náchodě

Náchod, Královéhradecko
Icekram

Icekram

Náchod, Královéhradecko
Pivovar Primátor v Náchodě

Pivovar Primátor v Náchodě

Náchod, Královéhradecko