Úvod > Co chcete dělat? > Cyklostezka Bevlava: Bečva-Vlára-Váh
Letní sporty

Cyklostezka Bevlava: Bečva-Vlára-Váh

Dálková mezinárodní Cyklostezka vás provede krásnou krajinou moravsko-slovenského příhraničí. Cyklostezka, která v budoucnu propojí povodí řek Bečvy, Vláry a Váhu, má již hotové některé úseky. Cílem projektu je vybudování cyklostezky o celkové délce 50 km, která propojí příhraniční oblasti.
Cyklostezka mezinárodního významu vede nádherným údolím řeky Vláry a překonává masiv Bílých Karpat. Díky své terénní náročnosti je velmi vhodná pro všechny věkové kategorie. Po její trase vás provedou jednotné informační tabule, na kterých najdete zajímavosti z okolí.

V případě, že jste nároční horští cyklisté, můžete kdykoliv odbočit a využít okolních strmých svahů. Pokud naopak toužíte po nenáročném terénu v údolí říční nivy, můžete se pohybovat pouze podél řeky. Cílem této trasy je kromě jiného také zvýšit bezpečnost cyklistů, kteří v současnosti projíždějí po velmi frekventované silnici I/57.

Kromě vyřešení bezpečné bezmotorové dopravy pro místní je dalším přínosem spojení mezinárodních tras EuroVelo 4 (protínající celou Evropu od západu až na východ – Přerov) a EuroVelo 6 (vedoucí od Atlantiku k Černému moři – Bratislava).

Od sezóny 2021 jsou pro cykloturisty k dispozici nové úseky mezinárodní cyklostezky BEVLAVA (Bečva – Vlára – Váh), která po dokončení spojí Vsetín, Horní Lideč, Valašské Klobouky, Brumov-Bylnici, Nemšovou a Trenčín. Aktuálně jsou dokončeny úseky od Vsetína do obce Lužná a z Valašských Klobouk do Brumova-Bylnice. Centrála cestovního ruchu Východní Moravy vydala "trhací" mapu formátu A3 "BEVLAVA – jižní Valašsko".

Provozovatel

Bevlava (Bečva-Vlára-Váh)

Masarykovo náměstí 189
766 01 Valašské Klobouky
Tel.:
+420 603 507 046
Email:
zastupce@mu-vk.cz
WWW:
www.bevlava.cz
GPS:
49,139958 18,008317
 
 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 
2.7.
16.7.
Kosení bělokarpatských orchidejových luk 2022

Kosení bělokarpatských orchidejových luk 2022

Valašské Klobouky, Zlínský kraj
28.5.
Hradní okruh

Hradní okruh

Brumov, Jihomoravský kraj
24.5.
Dobročinný knihotrh

Dobročinný knihotrh

Vizovice, Zlínský kraj
25.5.
Dobročinný knihotrh

Dobročinný knihotrh

Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Alfacentrum Valašské Klobouky

Hotel Alfacentrum Valašské Klobouky

Valašské Klobouky, Zlínský kraj
Penzion Javorník Štítná nad Vláří

Penzion Javorník Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří-Popov, Zlínský kraj