!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Cyklopark Mysločovice
Letní sporty

Cyklopark Mysločovice

Malý zábavný singltrek, který zvládnou i malé děti, ale zároveň pobaví i zkušené bikery. Najdete jej v háji za Mysločovicemi, přímo u cyklostezky do Sazovic.
Háj za Mysločovicemi, obce, z níž by kamenem dohodil do Zlína či Otrokovic, skrývá skromné, ale o to zábavnější ježdění. Z cyklostezky mezi Mysločovicemi a Sazovicemi odbočíte u altánku pod hřbitovem do lesa a v mžiku se houpete po upravených pěšinkách, zbudovaných místními nadšenci s podporou města, vlastníků pozemků a dalších organizací.

Naleznete zde zábavný singletrack, který zvládnou i menší děti, ale zároveň pobaví i zkušené bikery. Cílem je vybudovat místo, kde mládež, rodiny a bikeři mohou aktivně trávit svůj volný čas. Cyklopark Mysločovice i přes svou malou rozlohu nabízí atraktivní vlnící se stezku mezi stromy, stoupáky i technické sjezdy. Záměrem nebylo postavit park jen pro zkušené bikery, ale místo, kde se bikery stanete. Je však dbát na zvýšenou pozornost a cyklistům umožnit případný průjezd. Jen díky vzájemnému respektu všech bude sloužit ku prospěchu všem.

Stezka je budována tak, aby dokonale zapadla do rázu lokality a zcela splynula s terénem, byla zábavnou. Po vystoupání ke kříži nad Mysločovice následuje klesání doplněné o terénní vlny a klopené zatáčky, odkud dále stezka stoupá do nejvzdálenějšího bodu Háje. Atraktivní jsou zde místa, která vedou po dřevěných mostcích přes koryta a propadliny. Následuje návrat horní částí krásně klikatou stezkou do březového hájku, odkud následuje už jen klesání, které nabízí např 60 m dlouhou dřevěnou lávku, klopené zatáčky, prudší úseky, skoky atd. Celková délka trati je 2,5 km.
Zobrazit více

Provozovatel

Cyklopark Mysločovice

cyklostezka do Sazovic
háj u hřbitova
763 01 Mysločovice
Tel.:
+420 737 869 579
Email:
vach.dt@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://cyklopark...
GPS:
49,251354 17,567316
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Malenovice – Zlínský švec

Pivovar Malenovice – Zlínský švec

Zlín, Východní Morava
Penzion Morava Otrokovice

Penzion Morava Otrokovice

Otrokovice, Východní Morava
Společenský dům v Otrokovicích

Společenský dům v Otrokovicích

Otrokovice, Východní Morava