Úvod > Co chcete dělat? > Cyklistické trasy v Chomutově a okolí
Letní sporty

Cyklistické trasy v Chomutově a okolí

Cyklistické trasy v Chomutově navazují na hlavní trasy v okolí města včetně těch na území sousedního Německa. Nejvýznamnější je propojení Chomutova s Horou Svatého Šebestiána, tedy napojení na Krušnohorskou magistrálu Bezručovým údolím.
Cyklostezka u zooparku je úsekem na okruhu, který vede Chomutovem a pokračuje dál na Jirkov, Boleboř, Blatno, Bečov a zpátky Bezručovým údolím do Chomutova. Tento velký okruh je dlouhý 27 km, středně náročný a proto vhodný spíše pro zkušenější cyklisty. Převýšení na okruhu je 300 m.

Pokud nejste milovníkem dlouhých tratí, tak je pro vás ideální první část, vedoucí z Chomutova do Jirkova, která vede mezi zooparkem a Kamencovým jezerem. Je dlouhá 6 km a na cestě z Chomutova do Jirkova se spíše povezete z mírného kopečka, ale ani v opačném směru se nebudete potýkat s velkým převýšením.

Cyklistické trasy se v Chomutově připravují tak, aby navazovaly na hlavní trasy v okolí města včetně těch na území sousedního Německa. Nejvýznamnější je propojení Chomutova s Horou Svatého Šebestiána, tedy napojení na Krušnohorskou magistrálu Bezručovým údolím. V údolí je již vystavěna samostatná cyklostezka k Prvnímu mlýnu a její pokračování až k bývalému Třetímu mlýnu. V létě se můžete na Horu Svatého Šebestiána nechat vyvézt cyklobusem z Chomutova a dolů sjet vámi zvolenou trasou. Značené cyklotrasy vedou také směrem na Louny a k Nechranické přehradě.
 

Provozovatel

Městské informační centrum Chomutov

Chelčického 99
430 28 Chomutov
Tel.:
+420 474 637 460
Email:
infocentrum@chomu...
WWW:
www.chomutov-mest...
GPS:
50,460431 13,416886
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Chomutov
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Chomutov, Ústecký kraj
Restaurace U Dvou rytířů

Restaurace U Dvou rytířů

Chomutov, Ústecký kraj
Republika

Republika

Chomutov, Ústecký kraj
Restaurace Republika

Restaurace Republika

Chomutov, Ústecký kraj