Úvod > Co chcete dělat? > Cvičení bojového umění Aikido

Cvičení bojového umění Aikido

Životní styl
Cvičíme japonské bojové umění Aikido, ve kterém spojujeme praktickou sebeobranu, tradici a bojové umění, spolu s mentálním a spirituálním rozvojem.
Aikido je japonské bojové umění, které jako obranu využívá zejména páky a hody. Je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro muže i ženy. K provedení technik není třeba fyzická síla, aikido je čistě technické umění a funguje na principu anatomických limitů lidského těla.

Obranu se učíme proti jednomu i více útočníkům, ať už beze zbraně anebo ozbrojeným. Součástí aikido jsou i cvičení se zbraněmi i různá asijská zdravotní cvičení.

V Aikido Jigoku Dojo Praha - Luka klademe důraz na praktickou, bojovou stránku Aikido, takže se dá využít jako velmi praktická sebeobrana pro ženy i muže.

Cvičíme podle technického systému Masatomi Ikedy (7. dan Aikikai), který dále rozvijí jeho nejvýraznější žák Michele Quaranta (6. dan Aikikai).

Cvičení aikido pomáhá k udržení dobré zdravotní kondice, získání zdravého sebevědomí, klidnějšího vystupování během vypjatých situací a konfliktů, ať už psychických, tak i fyzických.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 9. 2019