Úvod > Co chcete dělat? > Chřibské vodopády
Příroda

Chřibské vodopády

Chřibské vodopády jsou výjimečné tím, že voda v nich padá skutečně kolmo dolů a nedotýká se skály. Odborníci zařazují tyto vodopády k typu vodorovných vrstev, které se často vyskytují v tropických oblastech. Zde se vytvořily na horizontálně uložených, nestejnoměrně odolných pískovcových lavicích.
Chřibské vodopády se nacházejí v těsné blízkosti NP České Švýcarsko na konci nevelkého údolí za bývalou Střelnicí, asi 1,5 km východně od středu obce Chřibská. Mezi dvěma výběžky Plešivce se rozkládá asi 700 m dlouhé poklidné lesní údolí, kterým se klikatí malý potůček. Údolí je ukončeno strmým srázem se dvěma skalními stupni, kudy protéká již zmíněný potůček. Ten zde vytvořil dva vodopády vysoké 1,5 až 2 metry. Ačkoli zůstává tato rarita turistickým značkám utajena, trasa k ní je jednoduchá a vede po lesní cestě z obce Chřibská.

Od vodopádů je možné pokračovat po dřevěných schodech vzhůru k rozcestí nad údolím, odkud se lze vrátit do Chřibské nebo pokračovat po svahu Plešivce směrem k nádraží Chřibská.
 

Provozovatel

Městský úřad Chřibská

Chřibská 197
407 44 Chřibská
Tel.:
+420 412 381 214
Email:
ou.chribska@volny.cz
WWW:
www.chribska.cz
GPS:
50,862447 14,500792
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Krásná Samota

Krásná Samota

Chřibská, Ústecký kraj
Penzion Laura Chřibská

Penzion Laura Chřibská

Chřibská, Ústecký kraj
Stará Hospoda Doubice

Stará Hospoda Doubice

Doubice, Ústecký kraj