Úvod > Co chcete dělat? > Chráněná dílna Mydlidědek – voňavá mýdla i svíčky v Moravském krasu
Zážitky

Chráněná dílna Mydlidědek – voňavá mýdla i svíčky v Moravském krasu

Chráněná dílna Mydlidědek vás přivítá ve světě mydlinek a bublinek, ale taky sušených bylinek, rostlinných a esenciálních olejů a dalších ingrediencí potřebných pro výrobu mýdel a svíček. V jejich obchůdku si můžete koupit celou řadu ručně vyráběných výrobků, v dílně pak vyzkoušet vaši zručnost.
V chráněné dílně Mydlidědek v Lažánkách u Blanska chovají včely a vyrábí svíčky ze včelího vosku a mýdla. Mydliděděk vás přivítá nejen ve světě mydlinek a bublinek, ale taky sušených bylinek, rostlinných a esenciálních olejů a dalších ingrediencí potřebných pro výrobu mýdel.

Ve zdejším obchůdku si můžete nakoupit ručně vyrobená mýdla s rostlinnými oleji a bylinkami – velkou výhodou je, že za studena lisované oleje se přidávají do mýdel až po zmýdelnění rostlinných olejů a tím je zaručeno, že všechny účinné látky v mýdlech zůstávají zachovány.

Abyste si mýdlo mohli vyrobit sami podle svých představ, má dílna v nabídce čiré i barvené mýdlové hmoty a formičky na mýdla, 100% esenciální oleje a parfémy do mýdel. Dalším výrobním programem jsou svíčky ze včelího vosku, a to lité do forem a také stáčené z mezistěn, koupelové soli a ručně malované a batikované hedvábí.
 

Speciální exkurze pro děti

Při exkurzi si děti mohou vyrobit mýdlo a to si odnesou i s opakovatelně použitelnou formičkou, do které budou mýdlo odlívat. Při výrobě se dozví také základní informace o zmýdelňování rostlinných olejů a způsobu výroby mýdel. Součástí výroby je i stáčení svíček z mezistěn – děti si jednu samy vyrobí a zároveň uvidí výrobní prostory, ve kterých vyrábíme svíčky lité do forem. Tato základní exkurze stojí 60 Kč a podle počtu dětí trvá cca půl až jednu hodinu. Výroba je nenáročná a s drobnou pomocí našich zaměstnanců ji zvládnou i předškolní děti.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Skalní mlýn v Moravském krasu

Hotel Skalní mlýn v Moravském krasu

Blansko, Jihomoravský kraj
Hotel Olberg Olomučany

Hotel Olberg Olomučany

Olomučany, Jihomoravský kraj