Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Chata v sadu – glamping v podhůří Železných hor
Ubytování

Chata v sadu – glamping v podhůří Železných hor

Stojí na samotě, v podhůří Železných hor, uprostřed staročeského polního sadu, obklopená jen loukami, lesem a klidem. Nemá žádné sousedy a v širokém okolí nestojí žádná jiná chata. Obklopeni budete jen lesem, loukami a klidem.
V teplých měsících se pohoupejte na houpačce s výhledem do sadu, utrhněte si ovoce přímo ze stromu, projděte se po rozkvetlé louce nebo rozpalte gril na terase. ​Až se ochladí, roztopte horký koupací sud, ze kterého je výhled do sadu a na protější les. Nebo se jen tak posaďte ke kamnům a prosklenou stěnou pozorujte přírodu kolem. Pokud rádi čtete nebo rozjímáte, potěší vás otevřené patro s výhledem, kam se můžete schovat s knížkou.

​Za každého počasí pak můžete obdivovat půvabnou starou chatu, kterou jsme v sadu zachovali, protože si myslíme, že se vám bude líbit stejně, jako nám. Najdete u ní i původní posezení, ale nemusíte se bát, nikdo v ní nebydlí. Stojí v sadu jako připomínka toho, jak vypadal sad desítky let nazpátek.

V chatě najdete vše, na co jste zvyklí. Klasické wc i sprchový kout. Voda se v bojleru ohřívá díky solárním panelům, takže se nemusíte bát studené sprchy. Na trávníku vedle chaty můžete v letních měsících posedět u venkovního stolu nebo grilovat. Pod chatou je připraveno ohniště s posezením.

Louky kolem chaty jsou v létě plné lučních květin. V lese můžete sbírat houby. Procházet se můžete do všech stran a široko daleko nikoho nepotkáte, protože v okolí nejsou žádné další stavby. Při procházkách v okolí narazíte na spoustu potůčků a taky srnek. V rozlehlém sadu rostou staré odrůdy jabloní, hrušně, švestky, třešně, ořešáky, ringle a další ovocné stromy. Projděte se sadem a utrhněte si cokoliv, na co máte chuť. Posaďte se na lavičku ke staré chatě, která v sadu něco pamatujte a prostě se jen dívejte. Kdy naposled jste na to měli čas?

Chata se nachází na Vysočině, nedaleko obce Rozsochatec. Přesnou polohu včetně GPS souřadnic vám zašlou po rezervaci.

Provozovatel

Chata v sadu

Rozsochatec
582 72 Rozsochatec
Email:
rezervace.vlese@g...
WWW:
https://www.samot...
GPS:
49,672541 15,633799
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Krajiny Josefa Jambora

Výstava krajináře Vysočiny Josefa Jambora.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Street food festival v Havlíčkůvě Brodě

Čtvrtý ročník festivalu v Havlíčkově Brodě je tady!
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

33. ročník veletrhu začíná v pátek v 10:00, pokračuje v sobotu v čase 09:00 – 17:00.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Výstava Zahrada 2023 v Havlíčkově Brodě

28. ročník prodejní výstavy potřeb pro zahradu a dům, zahradnických výpěstků, sadby a semen s doprovodným programem.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Středověká tvrz Gerstein

Usedlost Gerstein s dalekým výhledem na malebnou krajinu Vysočiny nabízí netradiční ubytování ve srubu postaveném ze 120 let starého smrkového dřeva ve stylu středověké tvrze. Gerstein najdete v blízkosti osady Zálesí nedaleko Havlíčkova Brodu.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Kaple Povýšení sv. Kříže v Chotěboři

Bývalá hřbitovní kaple byla postavena v roce 1863 dle projektu architekta Františka Schmoranze staršího. Ten ve svém návrhu smísil novogotický a novorománský sloh.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Socha čerta od M. Olšiaka v Chotěboři

Známý žďárský sochař Michal Olšiak vytvořil další originální sochu, kterou se může pyšnit město Chotěboř. Jde o přes tři metry vysokého čerta z betonu, který hraje šachy. Dílo váží úctyhodných deset tun.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Přírodní zahrada a geopark U Platanu

Geologická expozice nabízí ukázky hornin z okolí města, keře, květiny a byliny, jezírko, hmyzí domky a všemu dominuje 180 let starý platan javorolistý. Jednotlivé exponáty označeny informační tabulí. Veškerou tvorbu i údržbu mají na starost studenti Gymnázia Chotěboř.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Panský dům v Chotěboři

Panský dům nabízí tradiční domácí českou kuchyní s různými kulinářskými specialitami, připravují zde čerstvé ryby ze soukromých sádek (pstruh, štika, úhoř, candát, losos), ale i pečená žebra, kolena a vše, co k vynikající tankové Plzni patří.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře

V západní oblasti Českomoravské vrchoviny na úpatí Železných hor leží město Chotěboř. Na náměstí T.G.M. naleznete mimo jiné Penzion Bene, který nabízí kromě ubytování také zapůjčení dopravních prostředků pro výlety do okolní přírody i na kulturní památky.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Pivovar v Chotěboři

V chotěbořském pivovaru se opět vaří pivo. Pivo můžete ochutnat zhruba v 70 hospodách v Chotěboři a okolí. Do provozu je uvedena také linka na stáčení piva do lahví, které budou od konce července 2009 distribuovány do vybraných obchodů.
Chotěboř, Kraj Vysočina

Pivovar Havlíčkův Brod

Várečné právo městu udělil Jan Lucemburský v roce 1333. Zdejší Czech Rebel Beer je značka piva, které se úspěšně prodává v USA.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina