Úvod > Co chcete dělat? > Cesta hrdinů SNP
Letní sporty

Cesta hrdinů SNP

Cesta hrdinů SNP je značená turistická cesta na Slovensku, která vede z Dukelského průsmyku na severovýchodu země, až na hrad Devín na západní hranici s Rakouskem. Její celková délka podle uváděných zdrojů kolísá mezi 750–770 kilometry. Částečně zasahuje i na území Česka, a to v Bílých Karpatech.
Cesta hrdinů slovenského národního povstání je nejdelší turistickou trasou na Slovensku. Část cesty zasahuje i na území České republiky, jedná se však o pouhých 33 km.
 
Na naše území se trasa dostane u rozcestí Machnáč v Bílých Karpatech. Postupuje po státní hranici k rozcestí Pod Kykulou a prochází roztroušenými horskými osadami do obce Vyškovec, kde okolo zvoničky dorazí na Tomkův vrch (794 m), Rapantův vrch (788 m) a Mikulčin vrch (799 m). Dále vede na kopec Troják a lesy nad obcí Lopeník vystoupá na Studený vrch. Pak sejde k rozhledně U Křížku nedaleko Březové a pokračuje na vrch Dubina (545 m) a k rozhledně Obecnice. Překročí hlavní silnici a pokračuje lesem zpět ke státní hranici na Velkou Javořinu (970 m).

Pak pokračuje ještě pár posledních kilometrů při hranici a Česko definitivně opustí pod kopcem Čupec (819 m), odkud míří na Myjavu.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Holubyho chata na Velké Javořině

Holubyho chata na Velké Javořině

Strání, Zlínský kraj
Chalupa Levandule ve Strání

Chalupa Levandule ve Strání

Strání, Zlínský kraj
Penzion Boďa v Horním Němčí

Penzion Boďa v Horním Němčí

Horní Němčí, Zlínský kraj