!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Chalupa pod Valdštejnem - odpočinek v srdci Českého ráje
Příroda

Chalupa pod Valdštejnem - odpočinek v srdci Českého ráje

Chcete objevit nejkrásnější stezku v ČR - "Zlatou stezku" Českého ráje? Tak se vydejte z Turnova po červené turistické značce na nejstarší hrad Českého ráje Valdštejn. Zde se můžete ubytovat přímo pod hradem.
Komfortní nová chalupa se nachází v srdci CHKO Český ráj. Atraktivní poloha u lesa, přímo na trase turistických a cyklistických stezek. Od města Turnova (srdce Českého ráje a města českých granátů) je vzdálena 2 km. Dům leží u lesa a parku 0,5 km od hradu Valdštejn, přímo u vstupu do Hruboskalského skalního města "Skaláku". Naučné stezky, cyklotrasy a Skalák přímo za domem.

Chcete objevit nejkrásnější stezku v ČR - Zlatou stezku Českého ráje? Tak se vydejte z Turnova po červené turistické značce k lesu kolem skalní rozhledny Hlavatice, dále na nejstarší hrad Českého ráje Valdštejn, pokračujte nad Hruboskalským skalním městem s pohádkovými vyhlídkami k impozantnímu zámku Hrubá Skála. Vzpomínáte na prince Bajaju, jak tu na nádvoří bojoval a pod zámkem v Adamově loži přespával? Odtud po občerstvení a načerpání nových sil vede trasa lesem kolem romantických rybníků až nahoru na hrad Trosky.

Anebo to vzít obráceně? Vláčkem ze stanice Turnov - město do Ktové, odtud po zelené pěšky na hrad Trosky, kde vaše putování zpestří šermíři svým vystoupením, dále lesem na Hrubou Skálu a přes skalní město na hrad Valdštejn. Je to coby kamenem dohodil a zbytek došel pěšky, takových 12 km. Pokud budete unaveni, ubytujete se pod hradem. Pokud vám ale otrne, můžete se další dny vypravit znovu do CHKO Český ráj - vždyt možností výletů je tu bezpočet. Skalní města českého ráje byla navržena na zápis do Seznamu UNESCO jako přírodní památka.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Český ráj
Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Turnov, Český ráj