Úvod > Co chcete dělat? > Bývalý kryt v Olomouci – Institut Paměti národa pro střední Moravu
Památky

Bývalý kryt v Olomouci – Institut Paměti národa pro střední Moravu

Institut Paměti národa v Olomouci sídlí v bývalém krytu v Bezručových sadech. Protiatomový bunkr byl postaven v 50. letech jako velitelství štábu civilní obrany celého olomouckého okresu. Pomocí výbušnin byl zřízen přímo v historických městských hradbách.
V Institutu Paměti národa v Olomouci můžete od 22. března navštívit audiovizuální výstavu Odkryté příběhy 20. století. Během exkurze v bývalém protiatomovém bunkru se dozvíte o dramatických osudech pěti pamětníků války a komunismu z Olomouckého kraje. Ponuré a chladné zdi krytu poskytují jedinečnou atmosféru pro vyprávění příběhů 20. století.

V centrální části uvidíte v ucelených sekvencích průřez toho nejzajímavějšího z celé sbírky Paměti národa. Výstavu doplní velkoformátové projekce archivních fotografií obohacené originálním zvukovým designem.

Pro veřejnost bude expozice v Bezručových sadech přístupná vždy ve středu, v pátek a v sobotu od 14 do 18 hodin. Školní skupiny sem mohou zavítat ve středu a v pátek od  8.45 do 12 hodin, čekat je bude i navazující vzdělávací program. Výstava potrvá do konce června.

Vzhledem k nízké teplotě uvnitř krytu, doporučujeme pro návštěvu výstavy teplejší oblečení.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Konvikt v Olomouci

Bistro Konvikt v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj
Penzion Tõde v Olomouci

Penzion Tõde v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj
Arigone Hotel Olomouc

Arigone Hotel Olomouc

Olomouc, Olomoucký kraj
Restaurace Arigone

Restaurace Arigone

Olomouc, Olomoucký kraj