Úvod > Co chcete dělat? > Bylinkářství Herbata v Týnské uličce
Bylinkářství Herbata v Týnské uličce
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Bylinkářství Herbata v Týnské uličce

Koření a byliny Herbata v Týnské uličce v Praze mají dlouhou tradici. Více než čtyřicet let se v něm prodávají nejen bylinky a koření, ale také mýdla, přírodní koupele a další léčivé produkty.
Ikonický krámek s bylinkami a kořením, vůbec nejdéle fungující v Praze, vedou dvě usměvavé dámy, které bylinkám dokonale rozumí a rády poradí všem, kteří hledají na své neduhy přírodní léčivou pomoc. Vždy se jim dostane naprosto profesionální pomoci. Bylinkářky zde prodávají nejen samotné léčivé byliny, ale také bylinné směsi od osvědčených léčitelů. Mimo to se tu dostanou i bylinné čaje, masti, sirupy a oleje, tinktury, koření a spousta dalších produktů přírodního léčitelství.

Dobrý duch tohoto místa dal vzniknout příběhu se šťastným koncem – v roce 2022 majitelka krámku oznámila, že z důvodu úplného vyčerpání končí 40letou činnost v bylinkovém království a vyzvala příznivce bylinek k poslednímu nákupu. Na sociálních sítích se zvedla mohutná vlna podpory, která nakonec vyústila v nového majitele z oboru, který obchod i se stávajícími prodavačkami převzal. Praha 1 tak o svůj legendární krámek nepřišla.