Úvod > Co chcete dělat? > Brusírna kamenů Gema
Zážitky

Brusírna kamenů Gema

Prodej ručně broušených kamenů s ukázkou brusičské práce. Na exkurzi je třeba se předem přihlásit v minimálním počtu pěti osob.
Brusírna drahých kamenů Gema zahájila svou činnost v roce 1990. Za více jak dvacet let existence brusírna vyrobila a zlatnickým firmám v ČR i do zahraničí (např. Německo, Holandsko, Švýcarsko, Rakousko, Slovensko) dodala desítky tisíc šperkových a sbírkových kamenů.

Mezi nejvýznamnější realizované zakázky patří vzorkovnice pro švýcarskou firmu HRAND DJEVAHIRDJIAN SA, jednoho z největších evropských výrobců syntetických korundů a spinelů. Mimořádnými příležitostmi byly  pro firmu podíl na zhotovení daru pro papeže Benedikta XVI. při příležitosti jeho návštěvy v ČR a spolupráce s firmou KRAJKA VAMBERK s.r.o. na výrobě dárkových předmětů v rámci českého předsednictví Evropské unie.
 

Co nabízíme

Široký sortiment drahých kamenů, přírodních i syntetických, všech tvarů a velikostí, broušení šperkových kamenů z dodaného materiálu.
 
Ukázky broušení šperkových kamenů, z exkurze si každý účastník odnese vybroušený kámen. Na exkurzi je třeba minimálně 5 osob, exkurze větších skupin po telefonické dohodě (pouze česky), vstupné: 100 Kč.

Podniková prodejna nabízí prodej granátových náhrdelníků a náramků.
 

 

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Liberecký kraj