Úvod > Co chcete dělat? > Bobová dráha v Kutné Hoře - zábava a adrenalin
Bobová dráha v Kutné Hoře - zábava a adrenalin
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Bobová dráha v Kutné Hoře - zábava a adrenalin

Letní sporty
Bobová dráha je umístěna ve sportovním areálu Klimeška. Dráha je unikátně položena na třech svazích a svou délkou 1565 m je nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě, převýšení dráhy je 42 m.

Bobovou dráhu v Kutné Hoře tvoří dva propojené okruhy. Jedna jízda na bobové dráze je tvořena ze dvou okruhů, první okruh dráhy je rekračního typu (nižší klesání, méně prudké zatáčky) jeho délka je 750m a je tvořen 13 zatáčkami a 5 terénními zlomy, druhý okruh dráhy je spíše adrenalinového typu (větší klesání, prudší zatáčky) jeho délka je 575m a je tvořen 10 zatáčkami a 4 terénními zlomy.

Na vrch kopce vás vyvezou dva výtahy se stoupáním 35%. Při jízdě na dráze je možno dosáhnout až rychlosti 58km/h, průměrná rychlost bobu je přibližně 36km/h. Rychlost jízdy na bobové dráze si každý určuje podle sebe pomocí účinné brzdy. Délka jízdy na bobové dráze je přibližně 7 minut. Parametry bobové dráhy jsou nastaveny a vybudovány tak, že jde o opravdu rekreační a zároveň adrenalinový zážitek při průjezdu tratí.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí