!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Blatské muzeum v Soběslavi - Smrčkův a Rožmberský dům
Kultura

Blatské muzeum v Soběslavi - Smrčkův a Rožmberský dům

Blatské muzeum v Soběslavi je součástí Husitského muzea v Táboře. V současné době jej můžete objevovat ve městě ve dvou renesančních budovách: ve Smrčkově domě a Rožmberském domě.
Expozice Rožmberský dům - Příroda Táborska
Expozice seznamuje s faunou a flórou jednotlivých ekosystémů, které se vyskytují na území okresu Tábor. Jedná se o různé typy lesů, louky a pole, skály, výslunné stráně a písčiny, vodní a mokřadní biotopy včetně rašelinišť a také okolí lidských sídel. Všechny jsou představeny prostřednictvím preparátů obratlovců, exemplářů hmyzu (včetně unikátních diorámat znázorňujících život vybraných druhů), herbářových položek rostlin, modelů hub a fotografií. Nechybí ani zvířata již vyhynulá – medvěd, rys a kočka divoká. Pozornost je věnována také geologickým poměrům území a chráněným územím regionu.

Expozice Smrčkův dům- Národopis Blat a Kozácka
Expozice přibližuje tradiční způsob života v oblasti Blat a severního Táborska. Největším exponátem jsou vrata statku z Mezimostí.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Arvi Soběslav

Penzion Arvi Soběslav

Soběslav, Jižní Čechy
Staročeská restaurace Národ

Staročeská restaurace Národ

Soběslav, Jižní Čechy
Hotel Sloup u Soběslavi

Hotel Sloup u Soběslavi

Soběslav, Jižní Čechy