!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Blair Witch Vysočina – les u Milíkova s hororovými sochami

Blair Witch Vysočina – les u Milíkova s hororovými sochami

Příroda
Vytvořili je studenti a neznalému kolemjdoucímu mohou nahnat pořádnou hrůzu, zvlášť ve večerních hodinách. Řeč je o hororově vyhlížejících sochách v lese u Milíkova na Vysočině, poblíž Měřína.
Nedaleko vesničky Milíkov u obce Černá na Žďársku, pod Dědkovskou horou, naleznete les a v něm poněkud strašidelné sochy. Jedná se o tři skulptury z betonu, ke kterým vedou pouze matně znatelné pěšinky. Sochy v letech 2015 až 2016 vytvořili studenti ze Žďáru nad Sázavou, kteří oblast znají ještě z dob, kdy sem s rodiči jezdili na chalupu. Sochy sice působí děsivě, ale místní obyvatelé si na ně zvykli a nedají na ně dopustit.

Nejznámější sochou je Poutník – socha bez obličeje, která sedí na lesním valu a v ruce drží svítilnu, jenž se ve větru komíhá a zlehka vrže… O pár desítek metrů dále potkáte medvídka, jenž bojuje s přeludem v podobě lidských rukou trčících ze země. Posledním z trojce je malý templář, který se zdánlivě vznáší nad zemí.

Do Milíkova se dostanete nejrychleji z dálnice D1 (Praha - Brno), když odbočíte na 134 kilometru Měřín směrem na obec Černá.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 10. 2019
11.9.
13.9.
Mrkvancová pouť v Polné 2020

Mrkvancová pouť v Polné 2020

Polná, Vysočina
26.5.
Škampovo kvarteto

Škampovo kvarteto

Žďár nad Sázavou, Vysočina
22.4.
Sarah & The Adams

Sarah & The Adams

Žďár nad Sázavou, Vysočina
24.6.
František Kop quartet

František Kop quartet

Žďár nad Sázavou, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Bílého koníčka

Hotel U Bílého koníčka

Velké Meziříčí, Vysočina
Hotel Pod Zámkem

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí, Vysočina