Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Biopark Štít v Polabí
Lvice Lima
Příroda

Biopark Štít v Polabí

Jedná se o soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím.
V Bioparku Štít pečují především o zvířata ohrožená vyhynutím, a to jak o exotické, tak i domácí druhy. Těšit se můžete nejen na šelmy v čele se lvem a tygrem, ale také na zástupce opičího světa, jako jsou lemuři nebo makakové. Svůj domov tu mají také různé druhy papoušků, želvy nebo třeba koně.

O víkendech se pravidelně konají ukázky krmení (prosíme, zkontrolujte si tento údaj a přesný čas vždy na webu provozovatele).

Přispět na výživu zdejších zvířat můžete jednorázovým příspěvkem v rámci akce "Pozvi zvíře na oběd", které parku pomáhá přežít současnou nelehkou dobu.
 

Virtuální adopce zvířat

Biopark Štít pro zájemce připravil možnost virtuální adopce. V galerii si můžete vybrat své oblíbené zvíře a stát se jeho adoptivním rodičem. Certifikát vám zašlou na vaši adresu a zároveň bude vaše jméno vyvěseno na výběhu či voliéře vámi vybraného zvířete i na webových stránkách.

Adoptivní rodič má vstup do Bioparku zdarma. Zároveň má možnost volného vstupu na výstavy pořádané Lagunou nebo Bioparkem Štít (výstava ptactva v Botanické zahradě a další...). Poskytnutou částku můžete odečíst ze základu daně – na požádání pošleme potvrzení o daru pro daňové účely.

Chlumecký masopust

Spolek otužilců ESKIMO ve spolupráci s Městem Chlumec nad Cidlinou a SŠTŘ Nový Bydžov vás srdečně zvou na„Chlumecký masopust“ probíhat? Pro tuto akci byla vybrána sobota 11. února. 2023.
Chlumec nad Cidlinou, Královéhradecký kraj

Hubertova jízda v Kladrubech nad Labem pro veřejnost

Národní hřebčín Kladruby nad Labem vás zve na tradiční podzimní Hubertovu jízdu, která se uskuteční v sobotu 28. října.
Kladruby nad Labem, Pardubický kraj

Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá ve dnech 20. – 23. dubna tradiční mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár.
Kladruby nad Labem, Pardubický kraj

Zimní království starokladrubských koní

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve 26. a 27. prosince do Kladrub nad Labem a do Slatiňan všechny své příznivce na tradiční vánoční návštěvu starokladrubských koní.
Kladruby nad Labem, Pardubický kraj

Přírodní nádrž Štít u Chlumce nad Cidlinou

Přírodní nádrž Štíty o rozloze 7 ha s písčitým dnem. Vodní plochu tvoří tři na sebe navazující jezera (pískovny), která se nacházejí v příjemném prostředí borového lesa, nedaleko Chlumce nad Cidlinou, mezi obcemi Pamětník a Štít.
Klamoš, Královéhradecký kraj

Jezdecký areál s dostihovým závodištěm Kolesa

Ojediněle vybudovaný komplexní areál pro všechny druhy jezdeckého sportu se rozkládá v bezprostřední blízkosti Penzionu a je součástí jezdecké stáje VASURY.
Kladruby nad Labem, Pardubický kraj

Starožitnosti Lučický mlýn

Obchod se starožitnostmi Lučický mlýn se nachází 2km od dálnice D11 (exit 68) na okraji obce Lučice. Jedná se o historický areál se tří-patrovou budovu bývalého vodního mlýna, jehož historie sahá do 16. století. Nyní se zde nachází obchod se starožitnostmi.
Chlumec nad Cidlinou, Královéhradecký kraj

Obec Olešnice v Královehradeckém kraji

Na pomezí Královehradeckého, Pardubického a Středočeského kraje se nachází malebná obec Olešnice. První zmínky o ní spadají do roku 1393, kdy je označována jako Olessnicz.
Olešnice, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Alwin – místo hvězdných nocí

V malebném koutě východních Čech najdete Penzion Alwin, který leží necelé 2 km za Chlumcem nad Cidlinou v lokalitě zvané "Amerika". Nejen pro milovníky přírody a zvířat, ale i pro všechny, kteří mají rádi pohodu, klid a dobré jídlo je zde připraveno ubytování i posezení v typicky venkovském stylu.
Chlumec nad Cidlinou, Královéhradecký kraj

Zámecká restaurace Chlumec nad Cidlinou

Jen pár kroků od zámku Karlova Koruna, v příjemném prostředí u zámeckého parku, najdete Zámeckou restauraci. Hledáte-li vhodné místo s výbornou kuchyní a pravou italskou pizzou na dřevě, přijďte rovnou k nám.
Chlumec nad Cidlinou, Královéhradecký kraj

Glamping u hraběte Kinského s nádechem safari v oboře Kněžičky

Ticho a klid s výhledem na rybník Žehuň nabízí prastará lovecká obora Kněžičky hraběte Francesco Kinského dal Borgo. Ten zde nabízí ubytování v luxusním stanu.
Kněžičky, Středočeský kraj

Autokemp Marin Mělice u Přelouče

Ubytujte se na malebném poloostrově uprostřed krásného písečáku Mělice.
Přelouč, Pardubický kraj