Úvod > Co chcete dělat? > Biofarma Sasov – dvacet let tradice
Životní styl

Biofarma Sasov – dvacet let tradice

Bio farma v Sasově u Jihlavy se věnuje chovu prasat, skotu, ovcí a koní. V posledních letech nabízí bio vepřové i vyzrálé bio hovězí maso z venkovního chovu a vlastních faremních jatek, bio uzeniny z vlastního masa, stejně jako bio brambory.

Farma pana Sklenáře vznikla ze školního statku v Sasově u Jihlavy. Je to velký areál, který umožňuje provozovat řadu činností. Kromě chovu prasat, což je stěžejní činnost této farmy, se věnuje také chovu skotu, ovcí a koní. V posledních letech se farma pustila také do pěstování krmných plodin, pohanky, brambor, cibule a sóji.

Na farmě je možné ustájení koní, koně tráví většinu času na rozlehlých pastvinách v létě i v zimě. Je možno po domluvě zajistit hipoterapii.

Z historie:
Farmu jsme založili 29.7.1991 v areálu Školního statku Střední odborné školy v Jihlavě. Od roku 1999 je celá farma a její produkty certifikována jako Uznaný podnik ekologického zemědělství. Činnost na farmě je pestrá – každým rokem pěstujeme kolem dvaceti různých druhů plodin, chováme prasata, skot masných plemen a koně. Kvalita chovu zvířat a jejich pohoda je tou nejvyšší prioritou. V zájmu co nejnižších stresů jsme počátkem roku 2010 otevřeli vlastní bio jatka přímo na farmě. Vyjádřením úcty ke zvířatům je i snaha o co nejkvalitnější zhodnocení – unikátní zrání masa. Nabízíme mnoho vlastních produktů, u nichž dbáme na tu nejvyšší kvalitu. Zříkáme se používání i povolených syntetických aditiv (tzv. éček) – ať už v masných produktech, nebo v těch rostlinných. Snažíme se o co nejlepší soulad s přírodou ...

Ubytování a restaurace v okolí

Skrz naskrz – pivní bar Jihlava

Skrz naskrz – pivní bar Jihlava

Jihlava, Kraj Vysočina
Penzion Joštovka v Jihlavě

Penzion Joštovka v Jihlavě

Jihlava, Kraj Vysočina
Cukrárna Cafe Ignác

Cukrárna Cafe Ignác

Jihlava, Kraj Vysočina
Mamma Mia Caffe

Mamma Mia Caffe

Jihlava, Kraj Vysočina