Úvod > Co chcete dělat? > Bike X Zone Sušice
Letní sporty

Bike X Zone Sušice

Sušice je v komunitě bikerů známá díky závodu Enduro X Räce, proto zde vznikl ambiciozní projekt Bike X Zone, jehož hlavním cílem je, aby se toto místo stalo oblíbenou destinací všech nadšených cyklistů.
Bike X Zone se nachází okolo vrchu Sedlo (902 m), odkud vedou nejnáročnější a nejkrásnější traily parku.

Trail Epona nesoucí jméno bohyně keltských jezdců a další dva enduro X traily, které jsou známé ze závodu Enduro x race jako jedny z nejtěžších závodních trailů u nás. Další dva flow traily Rocky trail I a II vedou z Rockého vrchu u obce Rok. Poslední trail Morrigan hrdě evokující jméno keltské bohyně války je závěrečný úžasný zážitek na trase ze Sedla až do Sušice. Celková délka trasy je 10 km, délka flow trailů je 6 km.

Jako nástupní místo doporučujeme Sušici a na traily nastoupat po červené turistické značce, která vás dovede až k rozhledně Sedlo. Odtud záčíná Trail Epona a po následně jdoucích trailech přijedte zpět až do Sušice.

Město Sušice a okolí kromě bikových tras nabízí veškerou infrastrukturu včetně hotelů, restaurací, obchodů, bike servisů a dalších sportovišť. Můžete zde využít krytý bazén, wellness, fitness, lezeckou stěnu, letní koupaliště, skatepark, lanový park i asfaltovou 6 km dlouhou cyklostezku podél řeky Otavy vhodnou pro rodiny s dětmi a pro inline brusle.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pension u sovy

Pension u sovy

Sušice, Šumava
Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta Sušice

Sušice, Šumava