Úvod > Co chcete dělat? > Bike X Zone Sušice
Letní sporty

Bike X Zone Sušice

Sušice je v komunitě bikerů známá díky závodu Enduro X Räce, proto zde vznikl ambiciozní projekt Bike X Zone, jehož hlavním cílem je, aby se toto místo stalo oblíbenou destinací všech nadšených cyklistů.
Bike X Zone se nachází okolo vrchu Sedlo (902 m), odkud vedou nejnáročnější a nejkrásnější traily parku.

Trail Epona nesoucí jméno bohyně keltských jezdců a další dva enduro X traily, které jsou známé ze závodu Enduro x race jako jedny z nejtěžších závodních trailů u nás. Další dva flow traily Rocky trail I a II vedou z Rockého vrchu u obce Rok. Poslední trail Morrigan hrdě evokující jméno keltské bohyně války je závěrečný úžasný zážitek na trase ze Sedla až do Sušice. Celková délka trasy je 10 km, délka flow trailů je 6 km.

Jako nástupní místo doporučujeme Sušici a na traily nastoupat po červené turistické značce, která vás dovede až k rozhledně Sedlo. Odtud záčíná Trail Epona a po následně jdoucích trailech přijedte zpět až do Sušice.

Město Sušice a okolí kromě bikových tras nabízí veškerou infrastrukturu včetně hotelů, restaurací, obchodů, bike servisů a dalších sportovišť. Můžete zde využít krytý bazén, wellness, fitness, lezeckou stěnu, letní koupaliště, skatepark, lanový park i asfaltovou 6 km dlouhou cyklostezku podél řeky Otavy vhodnou pro rodiny s dětmi a pro inline brusle.

Provozovatel

Bike X Zone Sušice

T.G.Masaryka 179
342 01 Sušice
Tel.:
+420 603 717 148
Email:
bikexzone@centrum.cz
WWW:
https://www.bikex...
WWW:
https://www.sport...
GPS:
49,232287 13,548994
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Sušice
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pension u sovy

Pension u sovy

Sušice, Plzeňský kraj
Pivovar U Švelchů v Sušici

Pivovar U Švelchů v Sušici

Sušice, Plzeňský kraj
Sport Hotel Pekárna Sušice

Sport Hotel Pekárna Sušice

Sušice, Plzeňský kraj
Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta Sušice

Sušice, Plzeňský kraj