Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Bike resort Peklák
Letní sporty

Bike resort Peklák

Bike resort Peklák leží na okraji města Česká Třebová. Nejedná se o žádné velké horské středisko, ale o menší sympatický areál, který je velmi dobře situovaný a pro horská kola toho nabízí opravdu hodně.
Tratě jsou vedeny na menším kopci, jeho velikost je ale kompenzována hustotou, pestrostí a nápaditostí jednotlivých trailů. Cestu nahoru na kopec je možno zdolat dvěma způsoby. Můžete vyjet rychle a pohodlně pomocí vleku, nebo 2,5 km dlouhým stoupacím trailem.

Dále se již můžete rozhodnout, zdali si užijete jízdu v síti 22 km zábavných singletracků, potrénujete své jezdecké dovednosti na Pumptracku, ve Skills centru, nebo na skákacím trenažéru. Další variantou je rovnou jízda z kopce dolů. Peklák nabízí pro návštěvníky osm tratí plus jednu linku pro terénní trojkolky. Sjezdové tratě jsou zde ve čtyřech různých obtížnostech, takže si každý přijde na své. Jedna růžová trať s mírným sklonem pro úplné začátečníky a rodiny (dostupná od června 2020), dvě modré tratě poslouží především mírně zkušeným bikerům, tři červené jsou už pro pokročilé a zkušené jezdce a dvě černé tu čekají na ty nejzkušenější borce a experty.

Mezi tratěmi jsou různé propojky, zkratky, takže je možné vymýšlet různé kombinace a každou jízdu si užít úplně jinak. Nechybí nejrůznější terénní nerovnosti (boule, skoky, klopenky), kořenové a kamenité pasáže, ale asi největší zajímavostí je nespočet dřevěných „staveb“ – lávky, přemostění, dokonce zde najdete i postavený dřevěný mlýn, ze kterého se skáče nebo jím lze dokonce i proskočit! 

Většina tratí se svou délkou pohybuje kolem jednoho kilometru, sjedete je během několika minut a díky tomu dokážete zvládnout během jednoho dne nespočet jízd a vyzkoušet si nejrůznější zkratky a odbočky. V zázemí je lyžařská kotva, která vyveze bikery na kopec, půjčovna kol i občerstvení.


Tratě na Pekláku

Celkově 22 km, 16 stezek od velmi lehkých po těžké. Typy tratí: Family trail, Singletrail, Downhill, Enduro / freeride, Flow trail, Pumptrack, Stoupavý trail, Skill centrum

Růžové tratě - snadné tratě určené všem, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet 
 • Růžovka – bezpečně vás dovede od horní stanice vleku zpět až na nástupní místo. Zábava zaručena. Zde si užijí jak začátečníci tak pokročilí. 
 • Bukovka – odbočka z Růžovky a poté 1,5 km akce na druhou stranu hřebene. Pozor, nevede k vleku a budete se muset vrátit vlastní silou přes „Čiperu“.

Modré tratě – pro mírně zkušené jezdce, kteří chtějí své dovednosti posunout dál
 • Mechovka – zábavná trať bez výrazných kořenů, se spoustou lávek a vysypaných zatáček. Dolní část se napojuje na Růžovku.
 • Rodeo – druhá úroveň, ideální pro jezdce, kteří již zvládají Mechovku a chtějí zkusit něco náročnějšího, i zkušení jezdci si na ní užijí spoustu zábavy.
 • Vyhlídka – spojuje levou a pravou část parku, ve své střední části křižuje sjezdovku – zde se můžete vyfotit na fotopointu a odpočinout na lehátkách s krásným výhledem.
 • Slunečná – odbočka z Růžovky a poté akční klesání na  druhou stranu hřebene. Pozor, nevede k vleku a budete se muset vrátit vlastní silou přes „Čiperu“.

Červené tratě – vyšší náročnost, pro již zkušenější jezdce, plné skoků a překážek (vše objízdné).
 • Malinovka – jedna ze závodních tratí, v horní části zpevněná, následuje přescesťák (největší skok této trati – objízdný), po lesní pasáži další menší přescesťák, klopka, wallride, tobogán klopenek, rockgarden, mega dřevěnná klopka, výjezd na sjezdovku, hned zpátky do lesa malým posíláčkem, schody, peklácká rokle a dva finálové skoky – 800 m metrů, na kterých se nebudete ani chvíli nudit.
 • Korida – hravá, náročnější trať se slavným skokem Mr. Shit a velkým mega přescesťákem. V dolní části se napojuje na Rodeo.
 • Airline – plná poletů přímo po sjezdovce, proskakovačka mlýnem, napojuje se na Malinovku.
 • Northshore – pasáž visutých lávek

Černé tratě – tratě nejvyšší náročnosti, pro velmi zkušené jezdce.
 • DH1 – náročná závodní  trať, v horní části zpevněná, přes menší skok se rovnou dostanete do nejprudší pasáže Rock Kurve, poté motanice lesem s několika skoky, další prudká pasáž, mostek, přescesťák, paletovka, další skok, následně se napojíte na trať Rodeo.
 • Drtikol – méně agresivní než DH1, v horní části zpevněná, střední prudší část v dolní části již jednodušší.

Skill centrum - zábava pro každého: mimo uvedené tratě si na Pekláku můžete užít ježdění v Pumptacku, ve Skill centru se zdokonalíte ve skákání na skokovém trenažéru. Dále si vyzkoušíte ježdění na vysutých lávkách v "North Shore" sekci.

Ústecko-Orlicko a Peklák

Po trailech přes hory - Ústecko-Orlicko a Peklák

Aktuality

Textilní tradice v České Třebové

Výstava připomínající textilní tradice v České Třebové je pořádána při příležitosti 175. výročí založení továrny na Parníku.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Národní Den železnice v České Třebové 2024

Letošní Národní den železnice bude hostit Česká Třebová, kde se v minulosti konaly Regionální dny železnice. Těšit se můžete na bohatý program.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Sportovní den s Tělovýchovnou jednotou Dlouhá Třebová

Jedná se o celodenní akci pro sportovní nadšence všech věkových kategorií od nejmenších dětí až po seniory. Během dne si každý může vyzkoušet několik sportovních disciplín (překážková dráha pro nejmenší děti, atletický víceboj pro děti i dospělé, přespolní běhy dětí a dospělých).
Dlouhá Třebová, Pardubický kraj

Kocianovo Ústí a Kocianova houslová soutěž v Ústí nad Orlicí

Mezinárodní hudební festival, který se koná v duchu tradice a na paměť slavného houslity Jaroslava Kociana, rodáka z Ústí nad Orlicí. Zahrají laureáti Kocianovy houslové soutěže.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Ústeckoorlická tančírna

Waltz, Valčík, Cha-Cha, Jive a mnohé další společenské tance – ať jste začínající, či již zkušenější tanečníci, čeká vás skvělá zábava a protancovaný večer při největších hitech ve Velkém sálu Kulturního domu v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Farmářské trhy Ústí nad Orlicí

Zveme vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Farmářské trhy Ústí nad Orlicí

Zveme vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Farmářské trhy Ústí nad Orlicí

Zveme vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Skiareál Peklák

Ski areál Peklák v České Třebové se nachází na severním okraji města v nadmořské výšce 400 – 550 m n. m. Najdete zde červenou sjezdovku, která je vhodná pro pokročilé, náročné a zkušené lyžaře.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Smyslově naučná stezka Údolím Skuhrovského potoka

Pokud se chcete naučit vnímat přírodu všemi smysly, vydejte se z České Třebové na naučnou stezku krásným údolím podhorského potoka k Přírodní rezervaci Třebovské stěny. Soustředíte se na hlasy i vůni lesa, vyzkoušíte si hledání stop a ochutnáte pramenitou vodu.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Česká Třebová je město zimního i letního sportu

Navštivte Ski areál Peklák, lanový park, krytý plavecký bazén a zimní stadion.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Klasicistní kostel sv. Jakuba Většího v České Třebové

Klasicistní Kostel sv. Jakuba Většího z roku 1801 stojí v blízkosti Starého náměstí, hned za renesanční radnicí. Stavbu nechal postavit majitel panství Alois z Lichtenštejna podle projektu architekta Josefa Hardmutha.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Pomník Gustava Habrmana v České Třebové

Významný rodák a prvorepublikový ministr školství a sociální péče má svůj pomník v ulici Na Splavě v České Třebové.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Městské muzeum Česká Třebová

Expozice muzea nesou název Dopravní křižovatky aneb do České Třebové vlakem, Velorexem, letadlem i lodí. Název v sobě spojuje čtyři dopravní kanály, které jsou pro Českou Třebovou příznačné či nějak spjaté s její historií. Jde o dopravu železniční, silniční, lodní i vzdušnou.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Zážitkové jízdy Velorexem v České Třebové

Městské muzeum v České Třebové nabízí zájemcům zážitkové jízdy Velorexem. Můžete se vydat na krátkou trasu městem anebo na hodinovou vyjížďku. Jízdy je třeba objednat předem.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Rozhledna na Kozlovském kopci

Rozhledna s vyhlídkovou plošinou ve výšce 33 metrů nabízí panoramatické pohledy na zalesněné pohoří Českomoravského pomezí.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Faltus v České Třebové

Pivovar Faltus se nachází na Moravské ulici, nedaleko Starého náměstí v České Třebové. Pivovar navazuje na tradici vaření piva v České Třebové, která v roce 2012 oslavila 140 let.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Chata Maxe Švabinského v Kozlově

Slavnostní otevření chaty na Kozlovském kopci, tehdy ovšem ještě pouze přízemní, umístěné v blízkosti rozhledny, se konalo na Kozlovském kopci 9. července 1933 za velké účasti občanů a různých činovníků.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Hospůdka u Sitařů v České Třebové

Hospůdka u Sitařů nabízí široký výběr nápojů, uvítá Vás klidná, příjemná atmosféra a vstřícný personál. V hospodě se konají různé akce jako je například ples hasičů.
Česká Třebová, Pardubický kraj

Měšťanský pivovar Ústí nad Orlicí – Hylváty

Pivovar v obci Hýlváty vznikl v roce 1892 přístavbou k obytnému traktu Hylvátské rychty. Na budově najdete pamětní desku. Z původního pivovaru se zachovala pouze bývalá bytová a úřednická budova v klasicistním v klasicistním slohu a provozní stavba s komínem.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Hájenka Kozlov

Hájenka se nachází v nově zrekonstruované hájovně městských lesů ležící na samotě v lokalitě Kozlovský kopec.
Litomyšl, Pardubický kraj

Hájenka Strakov

Hájenka se nachází nedaleko Litomyšle, v obci Strakov. V penzionu je k dispozici TV. Nechybí ani kuchyňské potřeby, mikrovlnná trouba a lednička.
Litomyšl, Pardubický kraj

Hotel Uno v Ústí nad Orlicí

Hledáte místo, kde byste příjemně strávili dovolenou či prodloužený víkend? Přijeďte do Hotelu UNO v Ústí nad Orlicí, který nabízí kromě ubytování i vynikající restauraci, kongresové a školící prostory a relaxační služby.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Hotel Poprad Ústí nad Orlicí

V centru města Ústí nad Orlicí v těsné blízkosti klidové zóny Kociánka se nachází Hotel Poprad. Hotel nabízí ubytování, hotelový minibar, letní terasu, restauraci a salonek. Provoz recepce hotelu je nonstop.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj