Úvod > Co chcete dělat? > Bike resort Peklák
Letní sporty

Bike resort Peklák

Bike resort Peklák leží na okraji města Česká Třebová, kde začal vznikat již na jaře roku 2012. Nejedná se o žádné velké horské středisko, ale o menší sympatický areál, který je velmi dobře situovaný a pro horská kola toho nabízí opravdu hodně.
Tratě jsou vedeny na menším kopci, jeho velikost je ale kompenzována hustotou, pestrostí a nápaditostí jednotlivých trailů. Cestu nahoru na kopec je možno zdolat dvěma způsoby. Můžete vyjet rychle a pohodlně pomocí vleku, nebo 2,5 km dlouhým stoupacím trailem, který bude dostupný od červa 2020.

Dále se již můžete rozhodnout, zdali si užijete jízdu v síti 15 km zábavných singletracků (dostupné od června 2020), potrénujete své jezdecké dovednosti na Pumptracku, ve Skills centru, nebo na skákacím trenažéru. Další variantou je rovnou jízda z kopce dolů. Peklák nabízí pro návštěvníky osm tratí plus jednu linku pro terénní trojkolky. Sjezdové tratě jsou zde ve čtyřech různých obtížnostech, takže si každý přijde na své. Jedna růžová trať s mírným sklonem pro úplné začátečníky a rodiny (dostupná od června 2020), dvě modré tratě poslouží především mírně zkušeným bikerům, tři červené jsou už pro pokročilé a zkušené jezdce a dvě černé tu čekají na ty nejzkušenější borce a experty.

Mezi tratěmi jsou různé propojky, zkratky, takže je možné vymýšlet různé kombinace a každou jízdu si užít úplně jinak. Nechybí nejrůznější terénní nerovnosti (boule, skoky, klopenky), kořenové a kamenité pasáže, ale asi největší zajímavostí je nespočet dřevěných „staveb“ – lávky, přemostění, dokonce zde najdete i postavený dřevěný mlýn, ze kterého se skáče nebo jím lze dokonce i proskočit! 

Většina tratí se svou délkou pohybuje kolem jednoho kilometru, sjedete je během několika minut a díky tomu dokážete zvládnout během jednoho dne nespočet jízd a vyzkoušet si nejrůznější zkratky a odbočky.


Tratě na Pekláku

Singletracky: novinka od června 2020 - 15 km zábavných tratí pro širokou veřejnost s mírným sklonem, rozděleným do dvou stupňů náročnosti.

Růžové tratě - snadné tratě určené všem, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet 
  • Růžovka – snadná trať pro začátečníky.

Modré tratě – pro mírně zkušené jezdce, kteří chtějí své dovednosti posunout dál
  • Mechovka – zábavná trať bez výrazných kořenů, se spoustou lávek a vysypaných zatáček. Dolní část se napojuje na Růžovku.
  • Rodeo – druhá úroveň, ideální pro jezdce, kteří již zvládají Mechovku a chtějí zkusit něco náročnějšího, i zkušení jezdci si na ní užijí spoustu zábavy.

Červené tratě – vyšší náročnost, pro již zkušenější jezdce, plné skoků a překážek (vše objízdné).
  • Malinovka – jedna ze závodních tratí, v horní části zpevněná, následuje přescesťák (největší skok této trati – objízdný), po lesní pasáži další menší přescesťák, klopka, wallride, tobogán klopenek, rockgarden, mega dřevěnná klopka, výjezd na sjezdovku, hned zpátky do lesa malým posíláčkem, schody, peklácká rokle a dva finálové skoky – 800 m metrů, na kterých se nebudete ani chvíli nudit.
  • Korida – hravá, náročnější trať se slavným skokem Mr. Shit a velkým mega přescesťákem. V dolní části se napojuje na Rodeo.
  • Airline – plná poletů přímo po sjezdovce, napojuje se na Malinovku.

Černé tratě – tratě nejvyšší náročnosti, pro velmi zkušené jezdce.
  • Rolling Stones – náročná závodní trať, v horní části zpevněná, přes menší skok se rovnou dostanete do nejprudší pasáže Rock Kurve, poté motanice lesem s několika skoky, další prudká pasáž, mostek, přescesťák, paletovka, další skok, následně se napojíte na trať Rodeo.
  • Rock‘n‘Roll – méně agresivní než Rolling Stones, v horní části zpevněná, střední prudší část v dolní části již jednodušší.

Skill centrum - zábava pro každého: mimo uvedené tratě si na Pekláku můžete užít ježdění v Pumptacku, ve Skill centru se zdokonalíte ve skákání na skokovém trenažéru. Dále si vyzkoušíte ježdění na vysutých lávkách v "North Shore" sekci.
Zobrazit více

Ústecko-Orlicko a Peklák

Po trailech přes hory - Ústecko-Orlicko a Peklák

Skiareál Peklák

Skiareál Peklák

Česká Třebová, Pardubický kraj
Česká Třebová je město zimního i letního sportu

Česká Třebová je město zimního i letního sportu

Česká Třebová, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Faltus v České Třebové

Minipivovar Faltus v České Třebové

Česká Třebová, Pardubický kraj
Chata Maxe Švabinského v Kozlově

Chata Maxe Švabinského v Kozlově

Česká Třebová, Pardubický kraj
Měšťanský pivovar Ústí nad Orlicí – Hylváty

Měšťanský pivovar Ústí nad Orlicí – Hylváty

Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj
Hájenka Kozlov

Hájenka Kozlov

Litomyšl, Pardubický kraj