Úvod > Co chcete dělat? > Běžecký lyžařský areál Lomnice nad Popelkou

Běžecký lyžařský areál Lomnice nad Popelkou

Zimní sporty
V lyžařském areálu v Popelkách jsou k dispozici standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5 km, které vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách a jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Upravuje se i Lomnická lyžařská magistrála o délce přibližně 13 km.
V lyžařském areálu v Popelkách jsou k dispozici standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách a jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Přímo v areálu je také upravován malý okruh v délce 1km, který je vysněžován umělým sněhem a navážen sněhem z lomnického zimního stadionu a je tedy jakousi jistotou pro případ nepřízně počasí. Tratě jsou značeny terčíky a lyžaři prosí návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedocházelo  ke střetu v nepřehledných částech tratí.

Pro veřejnost je také, podle sněhových podmínek, upravována "Lomnická lyžařská magistrála" o délce přibližně 13 km. Vede ze Zelených hájů přes Rváčov, Morcinov, Košov, Ploužnici až na Klepandu. Údržbu rolbou zajišťuje Lyžařský klub s finančním přispěním Města Lomnice nad Popelkou.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí