V městysu Škvorec se za kostelem sv. Anny dochoval barokní špýchar postavený po roce 1771.
Kontribuční sýpky (špejchary – z něm. Speicher), byly stavěny za vlády císaře Josefa II. pro shromažďování společné zásoby obilí pro léta neúrody. Zpravidla se jednalo o samostatně stojící budovy, aby byly ochráněny před nebezpečím ohně.
Šýchar ve Škvorci se dochoval z původní zástavby obce společně s barokním statkem čp. 50 (na náměstí) a barokní bránou při čp. 16 z r. 1781.