Úvod > Co chcete dělat? > Automat na sýry a mlékomat mlékárny Klíč v Božicích
Gurmánská turistika

Automat na sýry a mlékomat mlékárny Klíč v Božicích

Mlékárna Klíč v Božicích u Znojma nabízí přírodní čerstvý sýr, který byl oceněn certifikátem Regionální potravina. Dále zde nakoupíte vynikající nadojené mléko přímo z farmy. Prodej čerstvého mléka probíhá přímo z mlékomatu a sýry z automatu na sýry.
Mlékárna Klíč v Božicích na Znojemsku je vybudována v návaznosti na rodinné zemědělské hospodářství. Vyjadřuje místní původ, vlastní surovinu, vlastní dohled nad kvalitou a jedinečností místní suroviny, čerstvost a pozitivní postoj k zdravému životnímu stylu a šetrnosti k životnímu prostředí.

Jedná se o jednu z nejmodernějších stájí pro chov skotu v České republice. Farma Klíčových používá nevyspělejší technologie a především automat Lely Astronaut, který může dojit krávy bez zásahu lidské ruky průběžně, v podstatě kdykoliv se kravám zachce. Nadojené mléko je využito následně pro ruční výrobu sýrů. Čerstvý přírodní sýr je takovým božickým pokladem s jemnou chutí a texturou, polotvrdý a samozřejmě bez konzervačních látek. Není divu, že v roce 2015 získal ocenění Regionální potravina Jihomoravského kraje. Čerstvé kravské mléko a sýry zakoupíte v automatu přímo na farmě.

Přírodní čerstvý sýr nabízí Mlékárna Klíč v deseti variantách: přírodní, česnek, bazalka, provensálské koření, směs koření s chilli, kopr s česnekem, letní směs, černý pepř, vlašský ořech a sušená rajčata. Koření pro výrobu sýrů je dodáváno v bio kvalitě.

Automat také prodává čerstvě nadojené mléko přímo z farmy. Mléku není pasterizováno a a ni jinak upravené.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice

Lechovice, Jižní Morava
Jaroslavické vinné sklepy

Jaroslavické vinné sklepy

Jaroslavice, Jižní Morava
Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Miroslav, Jižní Morava