Úvod > Co chcete dělat? > Aureole Fusion Restaurant & Lounge Praha - gurmánský požitek mezi hvězdami

Aureole Fusion Restaurant & Lounge Praha - gurmánský požitek mezi hvězdami

Gurmánská turistika
Vstupte do světa neotřelých výhledů, chutí a vůní. V Aureole, nejvýše položené restauraci a vinotéce v České republice vás okouzlí kulinářské umění stejně jako magická atmosféra, která nelze popsat slovy, ale musí se vidět a zažít.
Nejvýše položená restaurace v České republice, v 27. patře mrakodrapu City Tower na Pankráci, nabízí unikátní design v kombinaci s kulinářským uměním vznikajícím pod taktovkou šéfkuchaře Jiřího Krále a velkolepým výhledem na panorama Prahy.

Restaurace dostala v roce 2013 poprvé michelinské doporučení "Bib Gourmand" pro cenově dostupnější podniky. Pochutnáte si zde na evropské kuchyni prolnuté asijskými vlivy, k přípravě pokrmů se zde používají výhradně čerstvé suroviny, což zaručuje opravdový gurmánský zážitek mezi nebem a zemí. Každé menu má několik chodů, které si host může sám sestavit. Tři až pět chodů k obědu, nebo pět až osm k večeři. Ke specialitám podniku patří zelená papája s kokosovo-limetovým dresinkem a Kibun Yaki Chikuwa v šafránové tempuře, jehněčí kotlety s tymiánovým Crispy-Panko, estragonovým vinaigrette créme, brambůrkami a lanýžovým glace nebo kokosová tapioka s čokoládovým brownie, marinovanou rebarborou a slanými fazolkami.

Řešení interiéru pochází z dílny architektů Vlastimila Packa a Jitky Dvorské. Chodba, sky bar, sousední lounge, vinotéka i hlavní prostor restaurace je celý navržený v černé barvě. Důvodů je několik, ale tím hlavním je, aby vynikly výhledy na město a aby večer odrazy restaurace v okenních sklech nepřebily pohled ven. Kapacia restaurace je 180 míst.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019