Úvod > Co chcete dělat? > Arte Vini – umění vinařského řemesla
Gurmánská turistika

Arte Vini – umění vinařského řemesla

Vinařství Arte Vini je výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku. Nabízí vína té nejlepší kvality, která vychází z nejlepších tradic moravského vinohradnictví a vinařství. Vinice jsou obhospodařovány ekologicky a v rovnováze.
Cílem vinařství je nabídnout vína vycházející z moravské vinařské tradice, vína, která přináší radost pokaždé, když se jich napijete a vína, která se hodí k mnoha druhům naší pestré kuchyně. Historický klenutý sklep vyhloubený v pískovcovém masivu vytváří ideální podmínky jak pro zpracování hroznů, tak zejména pro následné zrání našich vín.

Ve sklepě používáme vysoký podíl řemeslné práce a přírodní postupy, etikety vín jsou odpovídajícím způsobem umělecky ztvárněny. Jako připomenutí moravských tradic označujeme naše vína jako „moravské zemské víno“. Zvláště důležité je pro nás využívání starobylých místních odrůd jako například Veltlínské zelené, jejíž první výskyt je doložen na Znojemsku pod názvem „Manhartsrebe“.

Naše společnost pracuje jako „Negociant Eleveur“, t.j. pro svá vína vybíráme hrozny té nejlepší kvality od jednotlivých pěstitelů, z vyhlášených poloh a viničních tratí té nejlepší kvality. Při výběru se soustředíme zejména na původní a tradiční odrůdy našeho regionu – Veltlínské zelené, Frankovku, Zweigeltrebe. Avšak díky podnebí a půdnímu složení lze na jižní Moravě nalézt také vynikající hrozny odrůd Chardonnay, Sauvignon blanc či Rýnský ryzlink, z červených například Pinot Noir.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jižní Morava
Vinařství Piálek & Jäger

Vinařství Piálek & Jäger

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jižní Morava
Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Modré sklepy v Novém Šaldorfě

Znojmo, Jižní Morava
Vinný sklípek u Jelena

Vinný sklípek u Jelena

Znojmo, Jižní Morava