Úvod > Co chcete dělat? > Areál lesních her v Prachaticích
Areál lesních her v Prachaticích
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Areál lesních her v Prachaticích

Nad Lázněmi sv. Markéty v Prachaticích na úbočí Libína byl na konci roku 2017 otevřen nový Areál lesních her, který je určený hlavně dětem. Starší příchozí z řad náctiletých zde mohou vyzkoušet novou venkovní tělocvičnu.
Malí návštěvníci zde najdou několik zastavení inspirovaných životem našich lesních zvířat. Mohou si vyzkoušet rychlost a hbitost veverky, pobyt v ptačím hnízdě či pavoučí síti. Nahlédnout mohou také do útrob stylizovaného mraveniště, nebo pozorovat žabí tůň. Každé zastavení je opatřeno pěknou cedulkou s řadou informací, takže si děti mohou jak zaskotačit v přírodě, tak se při tom něco nenásilnou formou učit. Nedaleko Areálu lesních her se nachází také Zážitková stezka víly Majolenky a Naučná stezka ptačích budek

Mraveniště
Mraveniště je postaveno tak, aby bylo vidět, že příbytek mravenců není jen "nahodilá kupka jehličí" zemí, ale větší část je skryta pod povrchem. A z čeho si ti mravenci své domy postaví? Děti si mohou prolézt mravenčí chodbou nebo vyzkoušet potrubní poštu z mraveniště do lesa, která opravedu funguje!

Veverčí stezka
Něco pro malé sportovce. Dokážeš být hbitý jako veverka? Houpající se můstky tady představují větvičky, po kterých veverka skáče a děti se tak vžijí do role veverky a vyzkouší si, jaké to je skákat z větve na větev a co všechno musí veverka překonat, když jde třeba pro oříšky. Na informačním panelu se dozví například to, že veverka v zimě nespí, a proto si musí v létě udělat zásoby. A pozor – umí sama nasušit i houby.

Žabí tůň
Jak žijí žáby můžete pozorovat z visuté pohyblivé lávky nad tůní. K vidění jsou tu i čolci. Naleznete zde povídání o tom, k čemu žabí tůň slouží a také otázku k zamyšlení, jak využít dešťovou vodu, najdete opět na informační tabuli.

Ptačí budka
Další nádherná stavba zvířecího obydlí. Tady si děti vyzkouší, jak se bydlí našim opeřencům a dozví se, z čeho vzniká hnízdo nebo jak drží pohromadě.

Pavučina
Na pavoučí síti se deti vyblbnou. Vylezou po ní nahoru a zpátky dolů sjedou po klouzačce.
 

Venkovní tělocvična pro mládež

Místo bude bavit nejen menší děti, ale poskytuje zajímavé příležitosti i mládeži do 15 či 16 let. Díky rozšíření areálu přibylo venkovní hřiště pro starší milovníky volného času v přírodě. Jedná se o venkovní tělocvičnu pro náctileté. Hřiště zahrnuje sestavu prvků různé obtížnosti pro zábavné posilování, ale i pro příjemný odpočinek v lese. Myšlenka starých sokolských venkovních posiloven byla přetavena do moderního pojetí a zasazena do krásného prostředí prachatických lesů. Všechny prvky, vyjma lan a nerezových hrazd, jsou dřevěné, převážně akátové a modřínové, bylo využito přirozené konfigurace terénu.

Hřiště je komponováno do kruhu tak, aby bylo možné překonávat překážky donekonečna. Zároveň je možné všechny prvky překonat, aniž byste se dotkli země. Na výběr je u lezecké stěny i jednodušší a těžší trasa. Areál má také svou edukativní funkci. Artefakty rozmístěné kolem areálu odkazují na pověsti vázané přímo k tomuto místu. Je možné si je přečíst na umístěném infopanelu.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Tina Prachatice

Penzion Tina Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj
Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Prachatice, Jihočeský kraj
Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj