Úvod > Co chcete dělat? > Archiv vůní v klášteře Kladruby – až do odvolání uzavřen
Zážitky

Archiv vůní v klášteře Kladruby – až do odvolání uzavřen

Archiv vůní Kladruby je projekt stálé expozice vonných látek, vůní a parfémů v areálu kláštera Kladruby připravený ve spolupráci s parfumérkou Petrou Hlavatou. Expozice je doplněna o mimořádné vonné akce a speciální prohlídky.
V současné době je, s ohledem na podmínky návštěvního provozu na památkových objektech NPÚ v době šíření COVID-19, Archiv vůní až do odvolání uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Archiv vůní Kladruby
je projekt stálé expozice vonných látek, vůní a parfémů v areálu kláštera Kladruby připravený ve spolupráci s parfumérkou Mgr. Petrou Hlavatou. Unikátní expozice v přízemí bývalé latinské školy byla otevřena v roce 2015. Klášter má svůj triptych originálních vůní zvaný Monastery, který tvoří parfémy Stella Santini, Apotheosa a Madona.
 
V expozici Archivu vůní můžete přivonět k základním vonným látkám jako je ambra, oud, kadidlo, myrha, santal, cedr, seznámit se s vonnou kompozicí parfému "Star of Santini", který byl připraven speciálně pro klášter Kladruby či přivonět k originálnímu vykuřovadlu "Salve Santini", určenému pro klášterní kostel v Kladrubech.
 
V expozici naleznete více než 120 vonných látek, esencí (esenciální oleje) a rostlin (pryskyřice, dřeva, byliny) Expozice je doplněna o mimořádné vonné akce a speciální prohlídky.
 

Lapidárium vůní

Kromě Archivu vůní klášter nabízí mimořádné prohlídky Lapidária vůní v ambitové chodbě, kde je téměř 30 soch z řecké a římské mytologie z dílny Matyáše Bernarda Brauna. K deseti sochám vyrobila Petra Hlavatá konkrétní vůně charakterizující jejich božské vlastnosti.
 

Speciální vůně roku

V roce 2018 byla vytvořen speciální parfém Eleanora, na počest Eleonory Windischgrätzové. Osalvuje tím rod Windisgrätzů a zejména Alfréda III., který byl mezi lety 1893 až 1895 rakousko-uherským ministerským předsedou. Oslava souvisí s letošním výročím vzniku republiky a tématem NPÚ: česká šlechta ve službách diplomacie. Parfém je namíchaný z bílých květů. Návštěvníci k němu budou moci přivonět při speciálních prohlídkách.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Q ve Stříbře

Pension Q ve Stříbře

Stříbro, Plzeňský kraj
Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj
Penzion Štybar Stříbro

Penzion Štybar Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj
Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj