!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Archiv vůní v klášteře Kladruby – až do odvolání uzavřen
Zážitky

Archiv vůní v klášteře Kladruby – až do odvolání uzavřen

Archiv vůní Kladruby je projekt stálé expozice vonných látek, vůní a parfémů v areálu kláštera Kladruby připravený ve spolupráci s parfumérkou Petrou Hlavatou. Expozice je doplněna o mimořádné vonné akce a speciální prohlídky.
V současné době je, s ohledem na podmínky návštěvního provozu na památkových objektech NPÚ v době šíření COVID-19, Archiv vůní až do odvolání uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Archiv vůní Kladruby
je projekt stálé expozice vonných látek, vůní a parfémů v areálu kláštera Kladruby připravený ve spolupráci s parfumérkou Mgr. Petrou Hlavatou. Unikátní expozice v přízemí bývalé latinské školy byla otevřena v roce 2015. Klášter má svůj triptych originálních vůní zvaný Monastery, který tvoří parfémy Stella Santini, Apotheosa a Madona.
 
V expozici Archivu vůní můžete přivonět k základním vonným látkám jako je ambra, oud, kadidlo, myrha, santal, cedr, seznámit se s vonnou kompozicí parfému "Star of Santini", který byl připraven speciálně pro klášter Kladruby či přivonět k originálnímu vykuřovadlu "Salve Santini", určenému pro klášterní kostel v Kladrubech.
 
V expozici naleznete více než 120 vonných látek, esencí (esenciální oleje) a rostlin (pryskyřice, dřeva, byliny) Expozice je doplněna o mimořádné vonné akce a speciální prohlídky.
 

Lapidárium vůní

Kromě Archivu vůní klášter nabízí mimořádné prohlídky Lapidária vůní v ambitové chodbě, kde je téměř 30 soch z řecké a římské mytologie z dílny Matyáše Bernarda Brauna. K deseti sochám vyrobila Petra Hlavatá konkrétní vůně charakterizující jejich božské vlastnosti.
 

Speciální vůně roku

V roce 2018 byla vytvořen speciální parfém Eleanora, na počest Eleonory Windischgrätzové. Osalvuje tím rod Windisgrätzů a zejména Alfréda III., který byl mezi lety 1893 až 1895 rakousko-uherským ministerským předsedou. Oslava souvisí s letošním výročím vzniku republiky a tématem NPÚ: česká šlechta ve službách diplomacie. Parfém je namíchaný z bílých květů. Návštěvníci k němu budou moci přivonět při speciálních prohlídkách.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Q ve Stříbře

Pension Q ve Stříbře

Stříbro, Plzeňsko a Český les
Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander Stříbro

Stříbro, Plzeňsko a Český les
Penzion Štybar Stříbro

Penzion Štybar Stříbro

Stříbro, Plzeňsko a Český les
Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood Stříbro

Stříbro, Plzeňsko a Český les