Úvod > Co chcete dělat? > Pavillon Dvorana – architektonický skvost v Lázních Mšené
Památky

Pavillon Dvorana – architektonický skvost v Lázních Mšené

Secesní budova lázeňského Pavillonu Dvorana z roku 1905 je dílem architekta Jana Letzela, ve světě známějšího než v Česku. Je totiž také autorem "Atomového dómu" v Hirošimě. Malebné místo dýchající historií.
V Lázních Mšené je něco, co nám závidí celý svět a přitom o tom našinci tak málo vědí. Jedná se o secesní stavbu lázeňské restaurace Pavillon Dvorana od architekta Ing. Jana Letzela. Architekt Letzel působil hlavně v Japonsku, kde po něm zůstalo mnoho překrásných staveb. Nejznámější, která málem nezůstala, stojí jako memento atomového útoku v Hirošimě. Ano, "Atomový dóm" je dílem Čecha, který na území ČR zanechal jen jednu, zato však velmi povedenou a zajímavou stavbu z roku 1905 právě v Lázních Mšené.

O nedávno znovu objevenou vnitřní výzdobu se postaral malíř Viktor Oliva. Budova je zasazena do hezkého parku a obklopují ji lázeňské vily a domy, z nichž nejstarší je z roku 1796. Uvnitř Pavillonu Dvorana se dobře pije a jí, funguje totiž jako kavárna a restaurace.

Úžasné místo na poklidný výlet, procházku parkem, nebo výšlap ke zřícenině kostela. Také je možné si tu objednat masáž, koupel, nebo i přespat. Nedaleko vede cyklostezka podél Labe, takže kola s sebou.

Ubytování a restaurace v okolí

Dvůr Perlová voda

Dvůr Perlová voda

Budyně nad Ohří, Ústecký kraj
Hotel U Beránků

Hotel U Beránků

Libochovice, Ústecký kraj