Úvod > Co chcete dělat? > Arboretum Bulovka u Frýdlantu
Příroda

Arboretum Bulovka u Frýdlantu

Soukromá zahrada patří manželům Dennenbergovým, kteří v r. 1996 koupili malý domek s rozlehlou zahradou, jejíž počátek je datován 1890.
V roce 2002 se manželé rozhodli přeměnit a přetvořit divokou zahradu 4,5 hektaru a okolní půdy v arboretum. Vybrali pro hranice pozemku stromy, které by přirozeně splynuly s okolní přírodou, stranou areálu vysázeli specifický druh borovice, unikátní kolekce jehličnanů.

Vybudovali a osázeli růžovou zahradu v typickém holandském stylu, ohraničenou červeným a zeleným bukovým živým plotem, přičemž celou část růžové zahrady rozdělili podle barevných odstínů růží a různých druhů bylin. Od roku 2003 vysázeli obrovské množství stromů, keřů a následně s pomocí dětí z místní školy zasadily 25 osik.

Arboretum Bulovka se nachází na úpatí Jizerských hor 11 km od Frýdlantu a 7 km jižně od obce Habartice na pomezí obcí Bulovka a Pertoltice. Arboretum je situováno na náhorní plošině mezi kopci a lesy s výhledem na trojzemí Polska, Česka a Německa. Všechny názvy stromů a keřů jsou popsány: latinsky, anglicky země/kontinent původu.

Jednou ročně pořádá paní Hennie Dennenbergová workshop v oboru malířství.

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký dvůr Černousy

Zámecký dvůr Černousy

Frýdlant, Liberecký kraj
Spa Hotel Antonie ve Frýdlantě

Spa Hotel Antonie ve Frýdlantě

Frýdlant, Liberecký kraj
Zámecký pivovar Frýdlant

Zámecký pivovar Frýdlant

Frýdlant, Liberecký kraj
Selský dvůr v Raspenavě

Selský dvůr v Raspenavě

Raspenava, Liberecký kraj