Úvod > Co chcete dělat? > Aquapark Turnov v Maškově zahradě
Letní sporty

Aquapark Turnov v Maškově zahradě

Turnovský aquapark ve sportovně-rekreačním areálu Maškova zahrada nabízí v horkých letních dnech skvělou možnost koupání i zábavy na řadě atrakcí. Najdete jej v jižní části města na levém břehu řeky Jizery, ve směru na Sobotku.
V aquaparku v centru Turnova naleznou příznivci venkovního koupání bazén o délce dvacet pět metrů, brouzdaliště, skluzavky a samozřejmě také sociální a gastronomické zázemí. Chloubou a lákadlem areálu je kamikaze skluzavka, tobogán, široká trojskluzavka a dětská skluzavka. Další atrakcí pro děti je kaskádovitý bazének včetně řady drobných atrakcí.

V první sezoně bude provoz omezen tím, že nestačil vyrůst všechen trávník a část plochy zůstane pro návštěvníky nepřístupná, ale od července 2016 už by měl být přístupný celý areál, který by měl stačit až pro tisíc lidí.

Nový akvapark má netradičně řešený bazén s nepravidelným tvarem. Ten zabírá plochu 795 čtverečních metrů a maximální hloubka je 1,6 metru. Najdete zde soustavu skluzavek a 92 metrů dlouhý tobogán. K venkovnímu bazénu se přimyká skatepark, hřiště a in-line dráha. Samozřejmostí je možnost parkování v areálu a zapůjčení lehátek zdarma.

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Liberecký kraj
Chata Mrázikovi v Přepeřích u Turnova

Chata Mrázikovi v Přepeřích u Turnova

Přepeře, Liberecký kraj