Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Apartmány Pálavské vinohrady – skvělý odpočinek na břehu Mušovského jezera
Gurmánská turistika

Apartmány Pálavské vinohrady – skvělý odpočinek na břehu Mušovského jezera

Odpočiňte si na břehu Mušovského jezera v srdci Pálavy a ochutnejte vynikající moravská vína ve zdejším sklípku. Po dobu svého pobytu budete mít zdarma k dispozici slevovou kartu Klubu Pálavských vinohradů, která umožňuje čerpání různých zvýhodněných služeb v Pavlově a okolí.
Příjemné ubytování v lo­kalitě Pálava v prostorných moderních apartmánech, které leží na břehu jezera Mušov v malebné vinařské obci Pavlov nedaleko Mikulova. Apartmány Pálavské vinohrady jsou rozděleny na přízemní 1+ kk s koupelnou, vstupní chodbou, případně podkrovní ložnicí. Díky klasickému lůžku a velké rozkládací pohovce lze pohodlně ubytovat až 4 dospělé osoby. Obytné místnosti čítají celkem 50 m2 a jejich plochu dále rozšiřuje pros­torná terasa s posezením a s výhledem na hladinu Novomlýnských nádrží a pásy nekonečných vinohradů.

Kuchyňský kout je vybaven standardními spotřebiči (varná deska, trouba s grilem, digestoř, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice s mrazícím boxem), nádobím a čistícími prostředky. K dispozici je také LCD televizor s USB vstupem pro video a audio. Zázemí apartmánů doplňuje uzamykatelný box na kola, sportovní vybavení nebo kočárek v přízemí obytného domu. Samozřejmostí je parkovací stání před domem v ceně pobytu.

Hosté apartmánů mají po dobu svého pobytu zdarma k dispozici slevovou kartu Klubu Pálavských vinohradů, která umožňuje čerpání různých zvýhodněných služeb v Pavlově a okolí. Uplatnit ji můžete v restauracích, u vinařů, při účasti na různých sportovních, společenských nebo vinařských akcích anebo při vstupu do místních zařízení a památek.

Asi 150 metrů nad apartmány se nachází vinařský sklep, který je možné využít pro soukromou i pracovní návštěvu. V případě menšího počtu osob je třeba počítat také s dalšími návštěvníky. Pokud ale toužíte po soukromé oslavě s přáteli, stačí si sklep v předstihu zarezervovat. Příjemné posezení u sklenky vína můžete oživit např. degustací, bohatou hostinou nebo cimbálovou muzikou. Vaší fantazii půjdeme naproti.

Apartmánové domy Pálavských vinohradů najdete na okraji obce Pavlov na břehu Mušovského jezera, u hlavní cesty mezi Dolními Věstonicemi a Bulhary. Díky kaskádovitému umístění ve svahu nabízejí apartmány panoramatický výhled na Novomlýnské nádrže a okolní kopce poseté vinohrady. Sousední Yacht Klub Dyje nabízí kromě koupání a občerstvení také půjčovnu šlapadel, loděk nebo výuku jachtařů a kiterů.

Provozovatel

Apartmány Pálavské vinohrady

Přehradní 257/2
Apartmán Pavlov
692 01 Pavlov
Tel.:
+420 775 168 722
Email:
info@apartmanpavl...
WWW:
www.apartmany-pal...
GPS:
48,874498 16,675901
 
 

Vstupné

Cena: 1 190 Kč

Poznámka:1.190 Kč/noc/2 osoby. Ubytování pro 4 osoby: 2100 Kč/noc/­apartmán.

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Vánoční koncert

Tradiční vánoční koncert Slovácké kapely Romana Horňáčka.
Milovice, Jihomoravský kraj

Adventní koncert v Horních Věstonicích

Předvánoční koncert.
Horní Věstonice, Jihomoravský kraj

Krojovaný ples

Perenský Obecní úřad, Babský spolek & Sokol Perná vás srdečně zvou na Krojovaný ples!
Perná, Jihomoravský kraj

41. Běh pod Pálavou

41. ročník tradiční předvánoční akce.
Perná, Jihomoravský kraj

Květnovka

Květnovka, aneb otevřené sklepy ve vinařství Tanzberg! Prohlídky prostor, volná degustace více než 30 vzorků vín, představení nových ročníků, bohatá tombola, food trucky a program po celé odpoledne.
Bavory, Jihomoravský kraj

Vánoční přání zvířátkům

Vánoční jarmark výrobků dětí z DDM Mikulov na Strakatém dvoře v Mikulově.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Mikulášský košt v Dolních Dunajovicích

Degustace mladých vín.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Pojďme si popřát

Tradiční setkání lidí dobré vůle v Galerii Efram.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Archeostezka Pavlov – Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic

Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic vás provede po nejvýznamnějších lokalitách spojených s lovci mamutů. Na pěti informačních panelech uvidíte, kde lovci tábořili a jaké nálezy jejich pobyt dokládají.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Archeopark Pavlov

Moderní interaktivní archeologická expozice věnovaná lovcům mamutů, s jedinečnou architekturou a geniem loci na svahu Pavlovských vrchů.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Vesnická památková rezervace Pavlov – za historií vinařské obce Pavlov

Na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína (550 m n. m.), leží obec Pavlov, kterou proslavuje především víno, památky a archeologie. Pavlov patří k nejstarším vinařským obcím a už v 15. století byl největší vinařskou obcí mikulovského panství.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy

Tři kilometry dlouhá naučná stezka vás na sedmi zastaveních seznámí s vinařskou obcí Pavlov, historií pavlovských vinic a zdejšího vinařství. Dozvíte se na ní zajímavé informace o pěstovaných odrůdách a místních viničních tratích.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Děvín u Pavlova

Naučná stezka představuje výjimečné přírodní hodnoty srdce CHKO Pálava – národní přírodní rezervace Děvín-Kotel-Soutěska.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Kostel sv. Barbory v Pavlově

Nynější kostel byl vystavěn roku 1742, patrně s využitím starší stavby v místě kněžiště. Roku 1829 následovala klasicistní úprava hlavního průčelí. To je završeno sochou patronky chrámu sv. Barbory.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Vinařské sklepní domy v Pavlově

Vinařské sklepní domy, z nichž devatenáct je památkově chráněno, pocházejí ze 17. století. Obývali je drobnější majitelé vinic živící se převážně zpracováním vína. Domy se nachází v ulicích Česká a Na Cimbuří.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Barokní hřbitov v Pavlově

Zajímavou památkou Pavlova je vesnický hřbitov z 1. poloviny 18. století. Hřbitov je obehnán zdí se čtyřmi válcovitými nárožními věžicemi krytými prejzovými taškami.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a vinárna u Bednářů Pavlov

Penzion a vinárna u Bednářů je ideálním místem pro rodinnou dovolenou na Pálavě. V penzionu se nejen pohodlně ubytujete, ale také si pochutnáte na domácí kuchyni a místních i oblastních vínech.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Vycházky okolo Pavlova s degustací místních vín

Procházka okolo Pavlova. Na startu vám rozdám skleničky abych Vám po cestě nejen vykládal o vinařství a historii Pavlova a Pálavy ale zároveň jsme ve vinicích a sklípku společně ochutnali minimálně 5 vzorků vín místních vinařů a pokochali se jedinečnými výhledy.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Sousedi Pavlov

Penzion, kavárna, vinárna s výhledem na Novomlýnská jezera. Součástí kavárny je i obchůdek s vínem a místními delikatesami.
Pavlov, Jihomoravský kraj

KarBar street food v Pavlově

Stylový fresh bar a kavárnu na kolečkách naleznete v Pavlově. Nabízí kávu, zákusky i obložené chleby. Můžete zde posedět, nebo si vzít občerstvení s sebou.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Obecní vinotéka Pavlov

Vinotéka je umístěna v historickém sklepení, přímo pod budovou Obecního úřadu, v obci Pavlov, na upatí Pálavy.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Ubytování Pavlov – školní výlety a školy v přírodě na Palávě

Nevíte kam na školní výlet? Pojeďte poznat krásy Pálavy a okolí!
Pavlov, Jihomoravský kraj

Vinařství Nepraš Pavlov

Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. produkuje vína špičkové kvality zrcadlících v sobě jedinečnost místa, kterým je Pálava.
Pavlov, Jihomoravský kraj

Pálavská galerie vín

Pálavská galerie nabídne celoroční výstavu 60 nezávisle vybraných vín – vypěstovaných výhradně na některé z 57 viničních tratí na svazích Pálavy. To vše pod jednou střechou – v novém komplexu apartmánů a sklepů U Venuše.
Pavlov, Jihomoravský kraj