Úvod > Co chcete dělat? > Alej ke svatému Floriánovi v Hrotovicích
Příroda

Alej ke svatému Floriánovi v Hrotovicích

Alej se nachází na západním okraji města Hrotovice, při cestě směrem z Hrotovic do Bačic. Lípy a javory jsou vysázeny podél cesty pro pěší, která směřuje z hlavní cesty směrem na nedaleký vrch, kde je umístěná socha svatého Floriána.
Původně na místě sochy sv. Floriána stála kaple sv. Floriána, kterou zde roku 1710 nechala vystavět dcera pána Ondřeje Rodena, Anna Maria. Rodenové vlastnili panství Hrotovice v letech 1672 až 1826. Z doby jejich panství se v Hrotovicích, kromě sochy sv. Floriána, dochovalo ještě pět dalších soch (sv. František, dvě sochy sv. Jana Nepomuckého, sv. Vendelín a sv. Donát). Původní kaplička stála asi v půli dnes již zaniklé cesty z Hrotovic do Krhova. Kaple byla bohužel v roce 1786 zbořena. Roku 1793 byla na místě kaple postavena socha sv. Floriána, která zde stojí dodnes.

Alej, která vede k tomuto zajímavému místu, byla vysázena teprve nedávno, a to ve dvou etapách. V první etapě v roce 2007 proběhla výsadba pravé strany aleje, ve druhé etapě v roce 2008 proběhla výsadba levé strany aleje. Kromě této krásné aleje se v okolí města Hrotovice nachází spousta dalších přírodních krás, které stojí za to vidět na vlastní oči.

Provozovatel

Alej ke svatému Floriánovi

Znojemská
lokalita Pod Kaplí
675 55 Hrotovice
Email:
mesto@hrotovice.cz
WWW:
https://www.hroto...
WWW:
https://alejroku....
GPS:
49,105097 16,047955
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí