Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Alaskan Dogs – jízdy se psím spřežením v Peci pod Sněžkou
Zdroj foto: FB Psí spřežení Pec pod Sněžkou
Zimní sporty

Alaskan Dogs – jízdy se psím spřežením v Peci pod Sněžkou

Máte rádi psy, zimní krajinu a netradiční pohled na Krkonoše? Pokud ano, vyzkoušejte jízdu se psím spřežením na vrcholky našich nejvyšších hor. Alaskan Dogs nabízí mnoho programů se zkušeným musherem a jeho psy – od projížděk pro děti po putování horami pro dva či celou rodinu.
Otestujte na vlastní kůži, jaké to je být musherem. Co třeba noční jízda? Nebo jízda s dětmi či partnerem? Zvolte podle vlastního přání a fyzických možností. Začátek jízdy je vždy u sjezdovky Javor, zážitek zahrnuje transport sněžným skútrem na hřebeny. Seznámíte se s pejsky plemena Alaskan a European Husky, vyslechnete instruktáž, vyzkoušíte zápřah i přípravu saní. Domů si kromě nezapomenutelného zážitku odnesete i fotky.
 

A jaké zážitky se nabízí?

Musherem na vlastní kůži (denní i noční verze)
Po instruktáži, ve které vás zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkoušíte jízdu na saních tažených saňovými psy. Po celou dobu řídíte sami spřežení o čtyřech až šesti psech. Zároveň jste celou dobu pod dozorem zkušeného mushera, který dohlíží na správný průběh jízdy.
Cena: 4 818 Kč.

Musherský tandem pro dva (denní i noční verze)
Program totožný jako Musherem na vlastní kůži.
Cena: 7 613 Kč.

Musher Kadet
Po instruktáži, ve které vaše dítě zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkouší jízdu na saních tažených saňovými psy. Po celou dobu vaše dítě jede se spřežením o dvou psech a řídí si sám speciální saně pro děti. Kadet je celou dobu pod dozorem zkušeného mushera, který řídí spřežení o šesti psech a jede před ním a dohlíží na průběh jízdy. Musher je plně odpovědný za správnost provedení jízdy. Vhodné pro děti starší 10 let.
Cena: 4 818 Kč.

Musher Junior
Po instruktáži, ve které vaše dítě zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkouší jízdu na saních tažených saňovými psy. Po celou dobu Junior sedí v saních a jede se spřežením o šesti, až osmi psech. Junior je celou dobu pod dozorem zkušeného mushera, který řídí spřežení a dohlíží na průběh jízdy. Musher je plně odpovědný za správnost provedení jízdy. V případě zájmu může Junior část jízdy stát vzadu s musherem a vyzkoušet si řízení saní. 
Cena: 4 818 Kč.

Musherská rodina – EXCLUSIVE
Po instruktáži, ve které vás a vaše děti zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkoušíte jízdu na saních tažených saňovými psy. Děti pojedou v prvních  saních s instruktorem se šesti psy. kde sedí v saních . Vy pojedete s druhými a třetími saněmi sami se čtyřmi psy a vyzkoušíte si řídit psí spřežení. Po celou dobu výletu budete jako rodina pohromadě a užíváte si společně jízdu.
Cena: 10 555 Kč.

Den Musherem
Vhodné pro lidi milující přírodu, psy a romantiku. Jedná se o zasvěcení do ježdění se psím spřežením, osvětlení výchovy, výcviku a tréninku saňových psů. Vyzkoušíte si jízdu na saních tažených 4 – 8 psy. Zkusíte si být celý den jen se psy, přírodou a tak ochutnat život aljašského mushera na vlastní kůži.
Cena: 10 555 Kč.

Den musherem pro dva
Program totožný jako Den s Musherem
Cena: 16 929 Kč.

Dospělák a Junior
Po instruktáži, ve které vás a vaše dítě zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkouší jízdu na saních tažených saňovými psy. Dítě pojede v saních s musherem a s druhým spřežením o čtyřech psech pojedete vy a vyzkoušíte řídit psí spřežení. Musher je plně odpovědný za správnost provedení jízdy.
Cena: 7 613 Kč

Dospělák a Kadet
Po instruktáži, ve které vás a vaše dítě zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkouší jízdu na saních tažených saňovými psy. Dítě pojede s druhým spřežením se dvěma psy na speciálních saních pro děti. Vyzkoušíte si oba řídit psí spřežení. Instruktor pojede s vámi připojený k prvním saním a je plně odpovědný za správnost provedení jízdy.
Cena: 7 613 Kč

Musher Kadet a Junior
Po instruktáži, ve které vaše děti zasvětíme do ježdění se psím spřežením, si vyzkouší jízdu na saních tažených saňovými psy. Větší dítě (Kadet) jede se spřežením o dvou psech a řídí si sám speciální saně pro děti. Druhé menší dítě jede v saních mushera (instruktora), který řídí spřežení o šesti psech a jede před spřežením Kadeta. Musher je plně odpovědný za správnost provedení jízdy. Vhodné pro děti starší 10 let.
Cena: 7 613 Kč

Provozovatel

Alaskan Dogs (p. Martin Kobr)

Pec pod Sněžkou 235
Chata Racek
542 21 Pec pod Sněžkou
Tel.:
+420 776 794 142
Email:
Kobr.Martin@sezna...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.alaskandogs.c...
GPS:
50,678626 15,723764
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Ledová jízda – Memoriál Dr. Václava Vojtěcha 2024: zrušeno

30. ročník závodu psích spřežení, výjimečný závod, v němž družstvo tvoří musher se psím spřežením a lyžař. V roce 2024 byl závod zrušen pro nepříznivé sněhové podmínky.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

FIS Masters Cup – Světový pohár v alpském lyžování

Pec pod Sněžkou i letos bude hostit další ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování kategorie Masters. Závodní víkend letos připadá na 9. až 10. března, kdy první den bude věnován slalomu a následující pak obřímu slalomu.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Svatovavřinecká pouť na Sněžku 2024

Tradiční pochod na Sněžku na svátek Svatého Vavřince, spojený se mší svatou na vrcholu naší nejvyšší hory.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Krakonošův guláš 2024

Zvítězit může jen jeden! Zveme vás na již kultovní 18. ročník akce Krakonošův guláš do Pece pod Sněžkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

SkialpujFest a Noc tuleních pásů v Peci pod Sněžkou

Každý třetí lednový týden se horské středisko Pec pod Sněžkou promění v centrum skialpinismu. Festival Skialpujfest je určen úplně pro každého, a tak nezáleží na tom, jestli s tímto sportem teprve začínáte, nebo už jste zkušení skialpinisté.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Skibusy Krkonoše 2023/2024

V Krkonoších v letošní zimní sezoně můžete opět využít skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Skibusy tu jezdí až do druhé poloviny března 2024, někde až do dubna!
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Krkonošský festival minipivovarů 2024

Pivní poklady Krkonoš a podkrkonoší na na náměstí ve Velké Úpě, tam musí být každý milovník piva a dobrého jídla. Neváhejte a přijďte s rodinou a přáteli strávit příjemný den plný piva, dobrého jídla a skvělé zábavy.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních

Stezka korunami stromů Krkonoše si pro své návštěvníky opět připravila unikátní zážitek. Po celé jarní prázdniny se mohou návštěvníci těšit na osvětlenou trasu po celé délce stezky. Nebudou chybět osvětlené 3D a 2D modely lesních zvířat v nadživotní velikosti.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Sedačková lanovka Pec pod Sněžkou – Hnědý vrch

Čtyřsedačková lanová dráha z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch zajišťuje celoroční provoz. Bez námahy se tak dostanete do vrcholových partií Krkonoš.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Zapomenuté kouty Krkonoš na běžkách – z Hříběcích Bud pod Liščí hřeben

Když je zima pořádná a napadne hustá sněhová pokrývka, můžete vyrazit na běžky i do méně známých částí Krkonoš, které zůstávají stranou hlavních tras. Takový je kout mezi obcí Strážné a Pecí pod Sněžkou, kde pocítíte samoty uprostřed hor. Pocitu, který si v Krkonoších moc často neužijete!
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Lávky v Krkonošském národním parku od studentů ČVUT

V Krkonoších bylo v roce 2019 nainstalováno pět lávek, které pro nejvyšší české hory navrhli a vlastními silami postavili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze v rámci spolupráce školy a Správy Krkonošského národního parku. V roce 2024 přibude dalších šest.
Černý Důl, Královéhradecký kraj

Tetřívčí hravá naučná stezka u Pece pod Sněžkou

Na Tetřívčí hravou naučnou stezku natrefíte na Hnědém vrchu nad Pecí pod Sněžkou. Je určena pro malé děti a věnuje se plachému ptákovi – tetřívkovi obecnému. Měří necelý kilometr, takže ji hravě zvládnou i malé děti.
Černý Důl, Královéhradecký kraj

Rozhledna na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou – dočasně uzavřeno

Nad Pecí pod Sněžkou na Trutnovsku můžete vyrazit na rozhlednu na Hnědém vrchu, která funguje od začátku prázdnin 2009. Výstup na Hnědý vrch si můžete zpříjemnit jízdou na lanové dráze, která končí vedle rozhledny.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Pepa Sport – půjčovna elektro koloběžek a kol

Půjčte si u nás e-koloběžku nebo e-kolo a vydejte se na nevšední jízdu po Krkonoších. Máte na výběr 8 doporučených tras, k vybrané trase pak dostanete leták s mapkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Celní cesta v Krkonoších

Celní cesta je historická cesta spojující Horní Albeřice s polským Niedamirówem.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Krkonoše na běžkách – okolo Pece přes nejvyšší vrcholy

Náročnější trasa z Pece pod Sněžkou vás provede hlavním hřebenem východních Krkonoš s nejvyššími vrcholy České republiky – Sněžkou, Studniční a Luční horou. Tato trasa je určena zdatnějším lyžařům a milovníkům dalekých rozhledů.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace Sasanka v Peci pod Sněžkou

Penzion se nachází 15 min pěší chůze od centra Pece pod Sněžkou. Leží pouze 50 metrů od lanovky na Hnědý vrch, ideální pro výlety, cyklistiku a turistiku.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Penzion Bílá Labuť v Peci pod Sněžkou

Rodinný penszon Bílá Labuť se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit Krkonoš, v Peci pod Sněžkou ve výšce 1000 m nad mořem. Od penzionu se nabízí krásný pohled na panorama Krkonoš s nejvyšší horou ČR – Sněžkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Chata Smetánka nad Pecí pod Sněžkou

Jen 150 metrů nad dolní stanicí lyžařského vleku Bramberg – Hnědý Vrch přímo na nejdelší sjezdovce v Peci se nachází horská bouda Smetánku. Známe je především z filmu Sněženky a machři.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Hotel Pražská bouda v Černém Dole

Vyhledávaný hotel Pražská bouda naleznete na hřebenu hor, kousek od sjezdovky Mulda a celého Lyžařského areálu Skipec.
Černý Důl, Královéhradecký kraj

Chata Mír na Hrnčířských Boudách

Chata Mír, která se nachází ve výšce 1080 metrů nad mořem, je ideálním výchozím bodem v létě pro horskou turistiku, na výlety do zajímavých míst Krkonoš, nebo na vyjížďky na horských kolech po značených cyklistických trasách.
Černý Důl, Královéhradecký kraj

Bouda Helena v Černém Dole

V Krkonoších můžete zavítat do Boudy Helena, kde se nachází jak restaurace, tak hotel.
Černý Důl, Královéhradecký kraj

Hrnčířské boudy v Krkonoších

V centrálních Krkonoších leží osada tvořená skupinou horských bud, která nese název Hrnčířské Boudy. Leží na území Krkonošského národního parku nad Černým Dolem a Pecí pod Sněžkou.
Černý Důl, Královéhradecký kraj

Horský penzion Náchodská bouda v Krkonoších

V samém srdci Krkonošského národního parku v nadmořské výšce 1.100 m.n.m. se nachází horský penzion Náchodská Bouda.
Černý Důl, Královéhradecký kraj