Úvod > Co chcete dělat? > Agroturistika na Běleckém mlýně
Belecky_Mlyn_letecky_snimek.JPG
"> Belecky_Mlyn_letecky_snimek.JPG "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Životní styl

Agroturistika na Běleckém mlýně

Poznejte zajímavou oblast v klidném prostředí na hranici Hané a Drahanské vrchoviny s nerušenou přírodou a historickým okolím. Vyjeďte si na koni, seznamte své děti se zvířaty ve mlýně nebo si vychutnávejte klid při rybolovu.
Penzion Bělecký Mlýn je ideální pro dovolenou s dětmi, agroturistiku, cykloturistiku, svatební hostiny, rodinné a firemní oslavy. Objekt je celoročně v provozu, disponuje restaurací s kapacitou 60 osob, velkým Zahradním sálem se samostatným barem a sociálním zařízením s kapacitou 130 míst. Mimo tyto prostory je k dispozici letní zahrádka až pro 200 hostů, dětské hřiště a ZOO koutek. Ve dvorním prostoru je umístěn venkovní bar a gril s možností pečení selat a zvěřiny.

Součástí komplexu je i stylová pěstitelská pálenice, kde probíhá sezonní pálení pro zájemce z okolí. Pět minut od Běleckého Mlýna je camp dřevěných chatek s kapacitou 50 osob. V této části probíhají hudební festivaly a další společenské akce. Nedaleko Běleckého Mlýna, na kopci Kocuřina, je zřízeno paintballové hřiště. Zájemci o tuto hru obdrží kompletní výbavu a jsou proškoleni odpovědnou osobou. Samozřejmostí je kompletní servis gastroslužeb, které jsou hostům poskytovány v průběhu hry.

Otevřena je nedaleko i vlastní obora, která se rozkládá na ploše 102 ha. V oboře je chován jelen Dybovského a daněk skvrnitý. Pro hosty je do obory zajištěn bezproblémový přístup, na přání je zajištěn průvodce, který návštěvníky zasvětí do života a zvyků chovaných zvířat.

V neposlední řadě jsou zde k dispozici stáje s jezdeckým areálem, ve kterých je ustájeno 20 koní, převážně plemen český teplokrevník a anglický plnokrevník. Tento jezdecký areál je vzdálen cca 15 minut chůze. Je nabízena výuka jízdy na koni, výlety do přírody, výcvik v parkúru na venkovní jízdáreně, či ustájení koní. Přímo před Běleckým Mlýnem začínají hipostezky o délce 3, 6 a 9 km, které vedou za turistickými zajímavostmi v okolí a jsou vybaveny orientačním značením a informačně naučnými tabulemi.

 

 

 

Provozovatel

Bělecký Mlýn

Zdětín 71
798 43 Zdětín
Tel.:
+420 582 376 377
Tel.:
+420 720 432 008
Email:
office@beleckymly...
WWW:
www.beleckymlyn.cz
GPS:
49,529331 16,988481
 

Časová náročnost

3,0 hodiny