Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zřícenina Kozí hrádek u Mikulova

Zřícenina Kozí hrádek u Mikulova

Památky
Kozí hrádek patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Odedávna se podílel na strategické kontrole cest spojujících Brno s Vídní a spoluzabezpečoval tak náležitou ochranu.
Na vrcholu Kozího vrchu byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem, prolomená střílnami. Vybudování této věže přispělo ke zlepšení obranné techniky Mikulova, zejména mikulovského hradu (dnešního zámku), který tímto získal velmi dobré obranné schopnosti nejen u nás, ale i v rámci střední Evropy. Dodnes se dochovalo toto pozdně gotické předsunuté opevnění s břitem.

Kozí hrádek tak zůstává mimořádným stavebním dílem patřícím do součásti mikulovského stavebního jádra. Výsledkem nedávných úprav je proměna lokality ve volně přístupné odpočinkové centrum. Dnes je Kozí hrádek využíván jako odpočinkové místo a rozhledna s krásným výhledem na historické jádro Mikulova a jeho okolí s dominantními Pálavskými vrchy.

Kozí hrádek je přístupný po červené turistické stezce a prohlídka je zde možná pouze tehdy, vlaje-li na hrádku vlajka. Jindy může být otevřeno po předchozí telefonické domluvě.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 1. 2019
15.6.
30.11.
17. listopad 1939

17. listopad 1939

Mikulov, Jižní Morava
15.6.
15.9.
Chedva Meroz

Chedva Meroz

Mikulov, Jižní Morava
29.6.
XII. Krojované hody

XII. Krojované hody

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí