Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Lechovice – na víno i na piknik

Zámek Lechovice – na víno i na piknik

Gurmánská turistika
V obci Lechovice, asi 10 km od Znojma, objevíte zrekonstruovaný zámek s vinotékou a krásným anglickým parkem. V rozsáhlém areálu na vás dýchne kus historie, příjemně vás naladí romantická zahrada a rozhodně neodoláte připraveným pochutinám.
Zámek Lechovice nabízí širokou škálu exkluzivních vín od nejlepších vinařů znojemské vinařské podoblasti. Vybrané vzorky vás osloví nejen při řízených degustacích, ale i při běžné návštěvě místní vinotéky. Rozhodně vás nadchne i možnost posezení v dobovém originálním nábytku s lahví vybraného vína nebo u šálku lahodného bylinného čaje či kávy. Nejen proto je zámek Lechovice vyhledávaným místem pro svatby, večírky či konference, ale i jako turistická zastávka pro rodiny s dětmi.
 

Zámecká vinotéka

Zámek Lechovice nabízí širokou škálu exkluzivních vín od nejlepších vinařů znojemské podoblasti. K zakousnutí dostanete delikatesy místních i zahraničních výrobců.

Veškeré prostory salonu vín si můžete pronajmout pro firemní večírky, školení, setkání spolužáků, malé svatební hostiny a rodinné oslavy. Kapacita prostor je nyní do 30 osob. Pohoštění bude zajištěno formou rautů, studených nebo teplých mís cateringovou službou. Ubytovat se můžete přímo v místě - k dispozici je penzion U zámku nebo hotel Weiss.
 

Zámecký piknik

Od jara nabízí na zámku možnost zapůjčení piknikového koše, který pro vás naplní výborným vychlazeným vínem, skleničkami, domácími delikatesami a dekou tak, aby byl váš piknik u zámecké fontány nezapomenutelným zážitkem. Děti si mohou mezitím zahrát "šlechtické hry" nebo využít dětský koutek s houpačkou.


Z historie zámku

Zámek Lechovice vznikl přestavbou bývalé letní opatské rezidence řádu Premonstrátů z Louky, jenž je druhým nejstarším řádem založeným na Moravě. Lokalita zámeckého vršku nebyla vybrána náhodně, již ve středověku zde stála trvz, zpustlá již kolem roku 1481. V roce 1665 získávájí premostráti lechovický statek a vzhledem k rostoucímu Mariáskému kultu a místní zázračné studánce, zadává tehdejší opat Vincenc Wallmera vídeňskému staviteli Chritianu Damellovi stavbu Poutního kostela "Navštívení Panny Marie" v Lechovicích.

Za nynější podobu původně barokní stavby vděčí Maxi Kubeckovi von Kubau. Vznikala postupnou klasicistní přestavbou, kdy přibyly nové přístavby věží (rizalitů) v pseudorenesančním, novobarokním a secesním stylu. Naleznete zde množství krásných polychromovaných fontán, zámeckou kolonádu s altánem, francouzský parter s balustrádovým schodištěm a nádhernou litinovou terasou. Současně s tím byl založen anglický přírodně krajinářský park s množstvím exotických dřevin. Dodnes zde roste letitý letní dub o kterém tvrdí legenda, že má již tisíc let.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 7. 2019
19.10.
Galavečer sektu

Galavečer sektu

Lechovice, Jižní Morava
10.8.
Škola princezen a rytířů

Škola princezen a rytířů

Miroslav, Jižní Morava
11.7.
28.7.
Hudební festival Znojmo 2019

Hudební festival Znojmo 2019

Znojmo, Jižní Morava
5.6.
30.8.
Nezranitelná armáda značky Baťa

Nezranitelná armáda značky Baťa

Znojmo, Jižní Morava
Přírodní koupací biotop Bantice

Přírodní koupací biotop Bantice

Bantice, Jižní Morava
Zámek Miroslav

Zámek Miroslav

Miroslav, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice

Lechovice, Jižní Morava
Vinařství Lintner Znojmo-Tvořihráz

Vinařství Lintner Znojmo-Tvořihráz

Tvořihráz, Jižní Morava
Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Miroslav, Jižní Morava