Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vyhlídka Havlova skála na Berounce

Vyhlídka Havlova skála na Berounce

Příroda
Havlova skála se nachází poblíž obce Horní Liblín v přírodním parku Horní Berounka. Jedná se o přibližně 30 metrů vysoký skalní ostroh s krásným výhledem na meandr řeky Berounky. Je odsud vidět městečko Liblín, hrad Libštejn s nedalekým mlýnem a vodácký kemp Kobylka.
Nad meandrem řeky Berounky se vypíná mohutná Havlova skála s nejkrásnější vyhlídkou Rokycanska. Nad ní zahlédnete střechy Horního Liblína a na poli na protějším břehu uvidíte domy Robčic. Máte-li čas, posaďte se pohodlně na okraj skály a pozorujte, jak plyne řeka, mávejte vodákům, pozdravte ptáky prolétající nad údolím pod vámi a poslouchejte, jak vítr šumí v korunách. Vyhlídka není mezi turisty příliš známá a v terénu není ani nijak značená – díky tomu zde panuje božský klid!

Odbočka na Havlovu skálu je ze silnice spojující města Kralovice a Rokycany. Pojedete-li od Kralovic, tak po projetí obce Liblín až skoro na samém kopci je nenápadná, neoznačená odbočka v pravo na lesní cestu. Pojedete-li z Rokycan, nejspíš ji minete, pokud nebudete vědět, kde ji hledat. Je totiž v zatáčce, v místě kde to láká k větší rychlosti z kopce. Pakliže se však na tu odbočku dostanete, čeká vás nejprve asi 200 metrů jízda lesem a poté 300 metrů chůze po svých. Ale vyhlídka stojí za to. je vidět městečko Liblín, hrad Libštejn s nedalekým mlýnem, ohyb Berounky.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 5. 2019
30.4.
16.6.
Jaromír Valta: Nad lesky jezera

Jaromír Valta: Nad lesky jezera

Kralovice, Plzeňsko a Český les
25.5.
2.6.
Rozhledny v pohybu 2019

Rozhledny v pohybu 2019

Litohlavy, Plzeňsko a Český les
15.2.
31.5.
100 let skautingu v Rokycanech

100 let skautingu v Rokycanech

Rokycany, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Uhrovic mlýn

Uhrovic mlýn

Šípy, Střední Čechy
Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les