Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Toskana - farmářské trhy po italsku

Toskana - farmářské trhy po italsku

Gurmánská turistika
Toskánské bistro s delikatesami farmářů z Toskánska, kde můžete posedět se sklenkou červeného Sangiovese, bílého Vermentina a k nim ochutnávat ovčí sýry a prosciutta z Pisy, Florencie, Livorna a dalších toskánských provincií.
Gastronomie má neuvěřitelnou schopnost přenést vás jedním kvalitním soustem nebo douškem do vzdáleného regionu. Na chuťové vlně toskánských delikates překonáte přes 1000 kilometrů k vinicím u Livorna, na sluníčko někam k Florencii, do zahrad a sadů u Livorna, na pastviny u Sieny. Tenhle chuťový zážitek si můžete dopřát v Praze na pomezí Nuslí, Michle a Vršovic, kde vzniklo malé gastronomické Toskánsko.

Právě tady, v bistru a obchůdku v Kloboučnické ulici, mají možná nejlepší typicky toskánské sušené salámky – capocollo z vepřové krkovičky, jemně pikantní ventricinu, libově vepřové Lonzino... a samozřejmě prosciutto.

Vše majitelky vozí osobně z malých toskánských farem stejně jako další produkty. Například sýry z ovčího mléka nebo víno z malých vinic, včetně plně šumivého spumante vyráběného stejnou metodou jako pravé Champagnské.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2019
30.3.
28.10.
Cyklovlak Kokořínský rychlík

Cyklovlak Kokořínský rychlík

Mšeno, Střední Čechy
20.3.
18.12.
Farmářské trhy na Pankráci

Farmářské trhy na Pankráci

Praha 4, Praha
13.2.
28.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2019

Farmářské trhy na Jiřáku 2019

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí