Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Zážitky
Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Zároveň se připravte na poněkud drsnou staročeskou mluvu a středověké zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století. Kromě specialit středověké kuchyně je pro vás připraven i unikátní doprovodný program, jehož součástí jsou tanečnice ladně se vlnící na stolech, fakír, žebráci, šermíři, trpaslíci, dobová hudba a mnoho dalšího.

Prohlídka zámeckého pivovaru dnes představuje dobové interiéry, sladovny, laboratoře, varny, ale také originální pivovarnické muzeum a unikátní výrobu piva z 18. století podle prastarého receptu z tradičních surovin, ale původním postupem – vařením na otevřeném ohni. První zmínka o vaření piva v Dětenicích pochází z roku 1307 za panování Beneše z Dětenic a Valdštejna, poté prošel dlouhou pivovarnou historií. Od roku 2000 byla obnovena tradiční výroba piva podle prastarého a zázračného receptu loupeživého rytíře Artura. Současní majitelé pivovar zrestaurovali do původního stavu a dnes zde můžete obdivovat nádherné historické sklepy, včetně památného Starého sklepa právě se středověkou krčmou.

Rodinný zámecký hotel Rustikal v areálu Dětenic disponuje půjčovnou kol a tenisovými kurty. Toto místo je tak ideální pro dovolenou nebo víkendové pobyty s programem zaměřeným na turistiku, cyklistiku, návštěvy hradů a zámků v okolí. Otevřeno je denně a nově se můžete ubytovat i ve středověkém hotelu!

V areálu se nachází také barokní zámek, který nabízí v rámci jednoho prohlídkového okruhu prohlídku např. ojedinělé sbírky zbraní Maltézských rytířů, sbírku loveckých trofejí nebo netradiční květinovou výzdobu interiérů.

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019
6.1.
29.12.
Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
1.2.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Dětenice

Zimní prohlídky zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
5.1.
29.12.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
13.1.
31.3.
Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Staré Hrady, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí