Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Singletrail Letňany

Singletrail Letňany

Letní sporty
Čtyři singletrailové trasy si bikeři mohou sjet v lesoparku Letňany v Praze. Jejich celková délka je 5 700 metrů. Ze čtyř tras mají tři lehkou obtížnost a jedna je středně náročná.
Singletraily jsou úzké jednosměrné stezky v přírodě a jsou alternativou pro jízdu na asfaltu. Obvykle vznikají na horách v okolí lanovek. Ty v Letňanech vznikly na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v lesoparku Letňany.
 
Celková délka tras je 5 700 metrů a vyhýbají se lesním pěšinám. Pokud už se s nimi někde kříží, samozřejmostí jsou zpomalovací prvky. Jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo umožní cyklistům na horských kolech pořádně se vyřádit.
 
Singletraily z Letňan jsou vhodné pro děti od 12 let, ale svoji trasu si zde najdou i dospělí jezdci. Ze čtyř vytyčených cest mají tři lehkou obtížnost a jedna je středně náročná. Nejnáročnější z nich je dlouhá 1827 m a vystoupáte po ní o 62 m a naopak sjedete o 64 m. Těšit se můžete na prudké zatáčky, prudké výjezdy, rychlé sjezdy do zatáček, skokánky a překážky. Nejdelší z tras ujedete za cca 12 minut.
 
V lesoparku je také bruslařský okruh a měla by přibýt také propojovací asfaltová cesta směrem ke Kbelům.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 3. 2019
21.3.
24.3.
For Garden 2019

For Garden 2019

Praha 9, Praha
26.2.
26.3.
Patrik

Patrik

Praha, Praha
26.2.
26.3.
A Girl Named Sandoz

A Girl Named Sandoz

Praha, Praha
26.2.
26.3.
Nová gravitace II.

Nová gravitace II.

Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí