Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Gurmánská turistika
Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.
Salon vín České republiky v podzemí valtického zámku je místo, které by měl alespoň jednou v životě navštívit každý milovník vína. Nádherně zrekonstruované a na míru uzpůsobené sklepení má jedinečnou atmosféru, a navíc tu můžete ochutnat sto nejlepších vín z Čech a Moravy. Ta se samozřejmě každý rok mění; otevřeno je celoročně kromě února, kdy se připravuje otevření nové expozice.

S celou kolekcí vín se můžete seznámit prostřednictvím několika degustačních programů – buď tzv. volné degustace (můžete po dobu 90 minut volně chutnat téměř všechna vína z kolekce Salonu vín), nebo využijete některý z degustačních programů řízených sommelierem.

Součástí Salonu vín ČR je také naučná expozice věnovaná vinařství a prodejna dárkových předmětů, vinařské literatury, degustátorských skleniček či sommelierských potřeb. Salon vín patří mezi ty nejlepší turistické cíle v České republice, které mají spojitost s vínem a vinařstvím. Ne nadarmo je také držitelem titulu TOP vinařský cíl a každoročně některý z jeho degustačních programů absolvuje téměř 23 000 návštěvníků.
 

Degustační programy

  • Volné degustace: unikátní možnost individuálně ochutnat kterékoliv z uskladněných vín (mimo vín šumivých a speciálních výběrů). Doba trvání programu je 90 minut.
  •  Degustace s "By The Glass": možnost individuálně ochutnat vína s využitím moderního výdejníku vín značky "By The Glass". 
  • Řízené degustace: programy degustace vybraných vzorků řízené sommelierem. Počet účastníků tohoto programu je min. 8, max. cca 45 osob. Termín řízené degustace je doporučujeme domluvit dopředu. bez potvrzení rezervace termínu není možno provedení řízené degustace garantovat.

Do soutěže, z níž každý rok vzejde vítězná stovka vín s titulem Salon vín České republiky, tentokrát vinaři přihlásili přes 1 500 vzorků. Absolutním vítězem – tedy Šampionem, nejlepším vínem České republiky pro rok 2018 se stal Ryzlink vlašský 2016 pozdní sběr z podoblasti mikulovské, obce Klentnice, viniční tratě Bavorsko od producenta Nové vinařství, a.s. z Drnholce.
 

Salon vín České republiky se připojuje k oslavám 100 let založení republiky

Salon vín České republiky se připojuje k oslavám 100 let výroční založení republiky spoluprací s Národným salonem vín Slovenské republiky. Oslavte se Salonem vín 100 let republiky a získejte slevu 10% na degustační programy v Salonu vín ČR ve Valticích.

Pokud se prokážete platnou vstupenkou z Národního salonu vín Slovenské republiky, obdržíte v českém salonu vín slevu 10% na programy A1 nebo A2. Stejně tak, pokud se v Národním salonu vín v Bratislavě prokážete platnou vstupenkou ze Salonu vín ČR, obdržíte tam rovněž slevu.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 8. 2019
1.5.
27.10.
Písečný svět v Lednici

Písečný svět v Lednici

Lednice, Jižní Morava
27.4.
14.9.
Běhej lesy 2019

Běhej lesy 2019

Sněžné, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí