Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Rodinné Vinařství Štěpánek v Mutěnicích

Rodinné Vinařství Štěpánek v Mutěnicích

Gurmánská turistika
Rodinné Vinařství Štěpánek se nachází na Moravském Slovácku, ve vinařské obci Mutěnice. Prioritou při výrobě vín je rodinu Štěpánků vinná réva té nejvyšší kvality, která je odrazem každodenní práce vinařů.
Rodinné Vinařství Štěpánek se zaměřuje na výrobu unikátních bílých a růžových vín s nižším obsahem alkoholu a vyšším obsahem zbytkového cukru. Zároveň hledá ideální poměr mezi přírodním cukrem a kyselinkou.

Při výrobě vín čerpá ze zkušeností, které jsou v rodině předávány po několik generací, ale také osobně získány v zahraničí. Stěžejní odrůdy jsou Rulanské šedé, Hibernal, Tramín červený, Sauvignon a Dornfelder. Vína z Vinařství Štěpánek získávají ocenění na prestižních výstavách u nás i v zahraničí. Výzvou zdejších vinařů je vyrábět vína nejvyšší kvality s jedinečností zdejšího regionu. To vše dotváří nezaměnitelný charakter našich autentických vín. Samozřejmě nesmí chybět láska k vínu a nadšení.
 
Vinařství nabízí posezení v typicky slováckém vinném sklepě. Kapacita je 25 lidí. Poskytuje řízené degustace a občerstvení. Dále je zde možnost ubytování a muziky.
 

Degustace vín:

Řízená degustace
10 vzorků vybraných vín. Chléb, sýr, džbánek vody.
Minimální počet osob je 5. Doba trvání 1 hodina. 

Degustace s pohoštěním
Degustace zahrnuje ochutnávku 12 druhů přívlastkových vín s odborným výkladem o vínech a vinařství. Po dobu trvání pro Vás bude připraven studený raut a neomezená konzumace přívlastkových vín. Doba trvání 6 hodin. V případě zájmu si lze objednat teplou večeři. V letních měsících si lze pochutnat na grilovaných specialitách a pro větší skupinky možno objednat sele na rožni.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2019
1.6.
31.10.
Prohlídky v Habánských sklepích

Prohlídky v Habánských sklepích

Velké Bílovice, Jižní Morava
20.7.
21.7.
Otevřené sklepy Hovorany

Otevřené sklepy Hovorany

Hovorany, Jižní Morava
27.7.
28.7.
Raráškův prázdninový víkend v Čejkovicích

Raráškův prázdninový víkend v Čejkovicích

Čejkovice, Jižní Morava
3.8.
Šardické sklepy dokořán

Šardické sklepy dokořán

Šardice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí