Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Restaurace Lihovar Třebíč

Restaurace Lihovar Třebíč

Gurmánská turistika
Restaurace Lihovar nabízí výbornou kuchyni, 6 druhů čepovaného piva z vlastního Podklášterního pivovaru a příjemnou atmosféru v atraktivním prostředí historického lihovaru.
Vnitřní část restaurace je nekuřácká, kuřáci jsou vítání na terase pod pergolou (v zimě krytá a vyhřívaná). Vaše ratolesti si v létě užijí dětský koutek s pískovištěm, domečkem a malou skluzavkou. Do restaurace mají přístup také vaši domácí mazlíčci a v létě jsou u restaurace pro cyklisty zajištěny stojany na kola a dostatek tekutin. Pro workholiky funguje vysokorychlostní kvalitní WiFi zdarma.

Do jídelního lístku jsou zařazeny týdny specialit (zvěřina, steaky, ryby, ...) a pivní speciality! Restaurace vám nabízí kompletní nabídku poctivých vlastních piv z přilehlého pivovaru, která se zde vaří klasickou metodou z těch nejlepších surovin! Kromě stálé nabídky klasických českých ležáků (11°,12°a polotmavá 13°) a pšeničného speciálu se vaří a čepují minimálně dva speciály (svrchně kvašená piva, ochucená...apod.).

Z historie Lihovaru:
Původní lihovar byl založen léta páně 1890 za rakousko-uherské monarchie majiteli třebíčského zámku z rodu Waldsteinů, jako součást zámeckého areálu a přilehlého velkostatku. Sloužil zdejším majitelům pro velkovýrobu průmyslového lihu, který dodávali do širokého okolí. Po 2. světové válce došlo ke znárodnění lihovaru, následně k jeho postupné devastaci. Současní majitelé restaurace se pustili do kompletní rekonstrukce všech objektů. V květnu 2012 byla dokončena obnova bývalých hospodářských budov, kde byl zprovozněn nový mini-pivovar. Po 40 letech pauzy se tak opět v Třebíči vaří pivo!

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 7. 2019
15.7.
21.7.
Filmy pro Karla IV.

Filmy pro Karla IV.

Třebíč, Vysočina
19.7.
20.7.
LétoFest České Budějovice 2019

LétoFest České Budějovice 2019

České Budějovice, Jižní Čechy
16.8.
18.8.
Slavnosti tří kápí v Třebíči 2019

Slavnosti tří kápí v Třebíči 2019

Třebíč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí