Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Ráj skřítků v Železné Rudě

Ráj skřítků v Železné Rudě

Zážitky
Vstupte do říše pohádkových skřítků a užijte si nádhernou atmosféru jejich šumavského obydlí - jste srdečně vítáni!
Pokud se vydáte do malebného Pošumaví, nezapomeňte navštívit město Železná Ruda, kde na vás čeká pohádkové překvapení – Ráj skřítků! Jakmile do tohoto pohádkového království vstoupíte, ocitnete se ve světě lesních skřítků, kteří vás provedou jejich domovem.

Setkáte se zde se Šišouny, s lískovými panenkami, s kytičkovým dráčkem, s bludnými kameny a dalšími usměvavými skřítky. Spatříte zde i šumavskou tůňku, ve které žije skřítek Křemelníček, pohádkové muzikanty nebo lesní betlém s právě narozeným skřítkem. Máme tu se skřítky malinkatou oázou klidu a lásky ve složité době plné spěchu a zášti.

Skřítci, kteří zde bydlí, mají laskavou dušičku a i jinak jedovatý hřib Kříšť se tu usmívá a nedopustil by, aby si ho někdo sebral a ublížil si. Budete nadšeni krásným lesním zákoutím se zurčícími pramínky vody a všudypřítomnými zvuky přírody.

A pokud se vám u skřítků zalíbilo a chtěli byste nějakého domů, můžete si ho vybrat v našem pohádkovém obchůdku. Tam si také můžete zakoupit CD s elektronickou knihou nebo s autorským čtením pana Jindřicha Fábina „Jak jsem na Šumavě hledal skřítky a našel kamarády“ s krásnými příběhy o šumavských skřítcích. V obchůdku naleznete i spoustu dalších ručně vyráběných originálních suvenýrů, turistických známek, pohledů a knih.

Součástí Ráje skřítků je i pohádková dílna, kde se vyrábí pohádkové postavičky a jejich domečky pro celé pohádkové království. Tady vznikají všichni ti nádherní skřítci, bludné kameny nebo víly. V dílně se tvoří i krásné suvenýry, které oplývají nápadem a originalitou. Za tím vším se skrývá mnoho práce a úsilí, aby byly návštěvníci Ráje skřítků co nejvíce spokojeni. Do pohádkové dílny mohou přijít i zájemci o výrobu nějakého originálního dárku. Dobré nápady jsou zde vždy vřele vítány!
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí