Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Penzion Houba a půjčovna lodí Otava Horažďovice

Penzion Houba a půjčovna lodí Otava Horažďovice

Letní sporty
Penzion v malebném a poklidném městě Horažďovice s řadou historických památek a širokou škálou sportovního vyžití. Horažďovice se nachází na rozhraní západních a jižních Čech na levém břehu řeky Otavy. Půjčovna lodí při penzionu Houba - 6 lodí včetně pádel, vest a barelů.
Penzion Houba leží v blízkosti historického centra města a anglického parku Ostrov, který je jednou z památek a chráněných míst v Horažďovicích. Toto místo vybízí návštěvníky k procházkám a odpočinku. Za relaxací můžete vyrazit také do aquaparku, který je vzdálen od penzionu cca 500 m a je součástí sportovního areálu Lipky, kde se mimo jiné nachází i fotbalové hřiště, tenisové kurty, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, skatepark a dětské hřiště.

Penzion je ideálním místem pro rodinnou rekreaci, pro milovníky památek, cykloturistiky a vodní turistiky, součástí penzionu je i půjčovna lodí.

Vítejte na jedné z nejoblíbenějších řek mezi vodáky, která vzniká soutokem Vydry a Křemelné u Čeňkovy Pily. První úsek Čeňkova Pila – Rejštejn patří k obtížnějším trasám a bývá sjízdná na jaře nebo po dlouhotrvajících deštích. Vhodná je jen pro zkušenější vodáky s dokonalou výbavou a uzavřenou lodí či raftem. Od Rejštejna je trasa určena pro středně pokročilé. Plavba na horním úseku je omezena vyhláškou národního parku Šumava. V horní části se jedná o pěknou horskou řeku s kamenitým dnem v krásné šumavské přírodě. Řeka směrem k Sušici se začíná pozvolna uklidňovat a stává se z ní letní prázdninová řeka, která je vhodná i pro méně zkušené. Pro rodiny s dětmi a sváteční vodáky doporučujeme trasu ze Sušice do Horažďovic podél hradu Rabí, kde vás čeká jedna z nejkrásnějších částí řeky a také nejoblíbenější trasa jednodenních výletů.

Z Horažďovic plyne řeka do Strakonic, kde se stéká s řekou Volyňkou a dále směřuje do Písku. Mezi Pískem a Strakonicemi se do Otavy vlévá další řeka - Blanice. Pokud budeme pokračovat od Písku dál, dostaneme se hlubokým údolím až k soutoku řek Otavy a Vltavy, kde nám začíná Orlická přehradní nádrž.

Doprava lodí pro ubytované v Penzionu Houba zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2019
30.11.
Nebíčko a peklíčko na Rabí

Nebíčko a peklíčko na Rabí

Rabí, Šumava
7.12.
Vánoce na Rabí

Vánoce na Rabí

Rabí, Šumava
20.4.
31.12.
Šaty ze šatníku kněžny Káči

Šaty ze šatníku kněžny Káči

Sušice, Šumava
6.5.
29.9.
Výstava Na plný plyn

Výstava Na plný plyn

Sušice, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí