Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Posázavská stezka - česká trempská klasika

Posázavská stezka - česká trempská klasika

Příroda
Naučná stezka prochází údolím řeky Sázavy a po svazích vrchu Medník. Začíná i končí na železniční zastávce Petrov u Prahy. Seznámíte se na ní nejen s přírodními poměry, ale také o stavbě železniční trati Posázavského pacifiku, řece Sázavě, vodáctví a historii trampingu.
Ideálním výchozím bodem na Posázavskou stezku je železniční stanice Petrov u Prahy, kam vás doveze Posázavský pacifik, malebná lokálka z Prahy - Braníku do Čerčan. Z Petrova musíte sejít k řece Sázavě a okolo tramské osady Pikovice stezka pokračuje nádhernou přírodou okolo řeky. Cestou projdete okolo vrchu Medník, kde roste mnoho chráněných druhů rostlin. K nejznámějším patří kandík psí zub. 

Na protějším břehu řeky je dobře vidět Pikovická jehla s dřevěným křížem na vrcholu. Stezka střídavě stoupá a klesá, místy je vytesaná ve skále, vzdaluje a přibližuje se toku řeky a nabízí také několik pěkných vyhlídek. K nejznámějším patří Klimentova vyhlídka, ze které se odkrývají nádherné výhledy na řeku. Pod Raisovou vyhlídkou určitě v létě uvidíte vodáky, snažící se zdolat zdejší peřeje. Stezka je vedena převážně po lesních cestách, šotolině a po kamenných stupních. Rozhodně ji proto nedoporučujeme cyklistům, kteří by zde museli kolo mnohokrát přenášet.

U Třebsína stezka mizí do lesa, ze kterého se vynoří až u Žampachu. Za řekou je dobře vidět železniční viadukt nad Kocourkovskou roklí. V letní sezóně zde funguje přívoz (na druhé straně řeky se nachází nádraží), na jaře a na podzim je třeba dojít až do Kamenného Přívozu, kde lze zhruba 10kilometrové putování ukončit.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2019
31.8.
Tankový den v Lešanech 2019

Tankový den v Lešanech 2019

Lešany, Střední Čechy
1.4.
30.9.
Týnec 100x jinak

Týnec 100x jinak

Týnec nad Sázavou, Střední Čechy
30.9.
30.4.
Bruslení na zimním stadionu Kobra

Bruslení na zimním stadionu Kobra

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Štěchovice, Střední Čechy
Lávka Park ve Skochovicích

Lávka Park ve Skochovicích

Vrané nad Vltavou, Střední Čechy