Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Park Jezerka v Nuslích

Park Jezerka v Nuslích

Příroda
Park byl vybudován po roce 1946. Park využívá přirozený terén malého údolí v okolí bývalé usedlosti Šustrovka, v které je nyní divadlo Na Jezerce. V parku vyvěrá pramen známý také pod jménem Libušina lázeň, který napájí malý rybníček.
Park Jezerka a především zdejší studánka patří k nejpamátnějším, doslova mýtickým místům Prahy 4. V době 1. republiky tu ve staré usedlosti byla zřízena oblíbená zahradní restaurace s tanečním sálem. Dnes se uprostřed parku nachází oblíbené Divadlo Na Jezerce.

Výstavba parku započala v roce 1949, přičemž okolní činžovní domy byly obývané již od 30. let. Nejprve byl upraven jižní cíp, tzn. někdejší okolí Libušiny lázně, mezi ulicemi Na Jezerce a Družstevní ochoz. Součástí úpravy bylo rovinaté dětské hriště. V jihozápadní části parku je umístěn památník padlým bojovníkům.

Park je dnes oblíbeným cílem procházek pejskařů a dalších chovatelů čtyřnohých kamarádů, dětem tu slouží dvě hřiště v horní (severní) části parku. Pro hráče petanque je zde k dispozici dráha s pískem.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2019
30.3.
28.10.
Cyklovlak Kokořínský rychlík

Cyklovlak Kokořínský rychlík

Mšeno, Střední Čechy
20.3.
18.12.
Farmářské trhy na Pankráci

Farmářské trhy na Pankráci

Praha 4, Praha
15.4.
15.11.
Farmářské trhy na Tyláku

Farmářské trhy na Tyláku

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí