Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Soukromé muzeum šumavských minerálů Velhartice

Soukromé muzeum šumavských minerálů Velhartice

Kultura
Soukromé muzeum šumavských minerálů ve Velharticích, zve k návštěvě všechny nadšence, kteří mají sbírání kamenů jako koníčka. V sezoně 2019 jsme expozici rozšířili o expozici zkamenělého dřeva. Dále zde můžete vidět šumavské sklo a skleněné korálky "Páteříky", které si zde můžete i sami vyrobit.
V centru Velhartic v domě č. 59 u kostela najdete soukromou sbírku minerálů Libora Škubala s nálezy minerálů z lokalit Šumavy, ale i zajímavých exponátů z lokalit po celé ČR i zahraničí.

Jedná se o jedinečnou expozici soukromé sbírky nadšeného sběratele minerálů. Sbírka potěší nejen všechny, kteří se sbíráním kamenů zabývají.

Ve vitrínách můžete vidět sbírku tisíce minerálů. Vystavené exponáty jsou sbírkou minerálů Libora Škubala, který se tímto koníčkem zabývá přes 20 let svého života. Ze zajímavých lokalit Šumavy jsou k vidění např. ametysty z Nalžovských hor a Horažďovic, křišťály od Nýrské přehrady, krystaly modrého kyanitu z Pancíře, dále zde můžete vidět uranocircit - slídy uranu, které vám nasvítíme UV světlem.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí