Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Muzeum kávy - Galerie Scarabeus

Muzeum kávy - Galerie Scarabeus

Kultura
Expozice pražského Muzea kávy je poklonou tradici kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem světa. Muzeum kávy, cukrárna a kavárna Alchymista tvoří společně s Galerií Scarabeus unikátní celek. Milovníci kávy si v muzeu přijdou na své!
V muzeu na pražské Letné věnovanému kávě a kávovinovým nápojům se dozvíte, z čeho všeho se nápoj podobný kávě vařil a taky něco o přístrojích, které předcházely moderním kávovarům. Ve sbírce muzea jsou kuriózní, už dávno zapomenuté exponáty jako strojky pro přípravu, pražení, mletí a servírování kávy. V pražském Muzeu kávy se podává čerstvě pražená káva značky Ebel Coffee.

Historie kávy sahá do roku 525 n.l. Legendy, které se uchovaly vypráví, jakým způsobem se káva dostala do světa a zaujala své čestné místo v našem životě. Každý všední den, všechny sváteční události jsou bez kávy nemyslitelné. Káva je nejznámější a nejrozšířenější nápoj světa, který s oblibou konzumuje 90 % světové dospělé populace. Pití kávy je potřebou a rituálem zároveň.

Otevřeno je denně.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 5. 2019
13.1.
28.12.
Trhy na Heřmaňáku

Trhy na Heřmaňáku

Praha 7, Praha
1.3.
8.9.
Výstava 400 ASA: Fotografie

Výstava 400 ASA: Fotografie

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí